Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 08:35:49

День профорієнтації в чернігівському центрі професійно-технічної освіти

15.12.2017   09:11

13 грудня на базі ДПТНЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» відбувся День профорієнтації для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова.

Організатори заходу – Чернігівський обласний та міський центри зайнятості, ДПТНЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти», за підтримки Управління освіти та науки Чернігівської міської ради, мали на меті зорієнтувати учнівську молодь на вибір затребуваної на ринку праці професії, зокрема в сфері ресторанного обслуговування та сервісу, торгівлі та кулінарних дисциплін.

До цього навчального закладу випускників запросили недаремно, адже саме там навчають продавців, кухарів, кондитерів, офіціантів, барменів, тісторобів, пекарів тощо. За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки наразі ці професії доволі актуальні на ринку праці.

«Є фахівці, попит на яких не зменшується ні з викликами часу, ні з тенденціями моди. Саме до таких сфер відноситься, зокрема, ресторанне обслуговування та сервіс, - сказала вона. - Складно уявити приготування їжі без кропіткого процесу презентації та подачі, в які вкладена частинка душі кухаря; або гарний вечір без офіціанта, який здатен створити неповторну і в той же час невимушену атмосферу в закладі. До речі, лише цього року в центрах зайнятості області було понад 3 тисяч вакансій на вищеназвані спеціальності, 90% з яких укомплектовано службою зайнятості».

Директор обласного центру зайнятості наголосила, що успішний вибір професії залежить від того, наскільки вдало кожен випускник застосує формулу «Хочу» - «Можу» - «Треба», яка поєднує професійні інтереси, бажання, здібності та навіть риси характеру людини з потребами на ринку праці.

«Молодій людині досить складно зорієнтуватися в світі, де існує понад 20 тисяч різноманітних професій, - зазначила Лідія Падалка. – Тому завдання служби зайнятості - допомогти учнівській молоді зробити свідомий вибір професійного майбутнього. Отже, запрошуємо вас, шановні випускники, скористатися допомогою фахівців служби зайнятості, які нададуть вам високопрофесійні консультації щодо визначення здібностей, нахилів, особливостей характеру, а також попиту на сучасному ринку праці, що допоможе вам уникнути прикрих помилок і розчарувань у майбутньому».
ДПТНЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» презентувала його директор Наталія Потєхіна. Вона ознайомила учасників заходу з історією навчального закладу, умовами вступу та навчання.

Потім були різноманітні майстер-класи, де школярі мали змогу не тільки дізнатися про особливості професій та ознайомитися з професійними хитрощами, а й спробувати на собі той чи інший фах. А подивитися було на що, адже увазі гостей представлено такі майстер-класи, як «Краса подарунку», «Складання серветок», «Тематичні столи», «Приготування безалкогольних коктейлів», «Айсінг – солодке мереживо», «Елементи оздоблення з мастики», «Оздоблення караваїв», «Карвінг – елементи оформлення», «Веселий вареник» тощо.

Під час заходу випускники отримали цікаву та корисну інформацію про затребувані на ринку праці професії та на власні очі переконалися в професійній майстерності педагогічних працівників та учнів, побачили сучасне оснащення учбових кабінетів та майстерень.

Працювали також консультаційні пункти Чернігівського обласного та міського центрів зайнятості, де відвідувачі мали змогу пройти профдіагностичне тестування на виявлення професійних здібностей, отримати консультацію фахівців щодо ситуації на ринку праці та послуг служби зайнятості.

Останні новини Чернігівщини

20 вересня - Всенародний День Батька

20 вересня - Всенародний День Батька 08:28

День Батька в Україні святкують у третю неділю вересня.

20 вересня - День працівників лісу

20 вересня - День працівників лісу 08:26

Встановлено Указом Президента Україні у 1993 році. Святкують День працівника лісового господарства в Україні в дусі природоохоронних та екологічних заходів.