Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 7 березня, 02:04:11

Боротьба з африканською чумою свиней: профілактика та реагування

15.12.2017   08:55Агенцiя

Як протидіяти розповсюдженню африканської чуми свиней та реагувати на спалахи цього захворювання – навчали фахівців ветеринарної служби області 14 грудня у Чернігові.

Захід організований в рамках проекту «Україна: пом’якшення ризику та покращення інформованості про африканську чуму свиней» Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) спільно з Асоціацією «Свинарі України» та Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Серед розглянутих питань – актуальність та основні аспекти процедур зонування та компартменталізації; ознайомлення з проектом змін до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Значну увагу доповідачі приділили питанням запровадження заходів біобезпеки у свиногосподарствах та лабораторній діагностиці.

– На сьогодні в області чітко відпрацьовані та узгоджені між всіма відповідними службами заходи з ліквідації вогнищ АЧС, які проводяться на належному рівні. Проте основне наше завдання – недопущення виникнення випадків захворювання та розповсюдження інфекції. У першу чергу, в цьому мають бути зацікавлені самі господарники і чітко дотримуватись правил біобезпеки, оскільки лише силами ветеринарних й інших контролюючих служб проблему АЧС не вирішити, – наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен.

Окрім теоретичних питань, для учасників семінару проведено практичне заняття – симуляційні вправи з реагування на спалах АЧС поблизу свинокомплексу.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.