Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 08:40:52

Боротьба з африканською чумою свиней: профілактика та реагування

15.12.2017   08:55Агенцiя

Як протидіяти розповсюдженню африканської чуми свиней та реагувати на спалахи цього захворювання – навчали фахівців ветеринарної служби області 14 грудня у Чернігові.

Захід організований в рамках проекту «Україна: пом’якшення ризику та покращення інформованості про африканську чуму свиней» Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) спільно з Асоціацією «Свинарі України» та Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Серед розглянутих питань – актуальність та основні аспекти процедур зонування та компартменталізації; ознайомлення з проектом змін до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Значну увагу доповідачі приділили питанням запровадження заходів біобезпеки у свиногосподарствах та лабораторній діагностиці.

– На сьогодні в області чітко відпрацьовані та узгоджені між всіма відповідними службами заходи з ліквідації вогнищ АЧС, які проводяться на належному рівні. Проте основне наше завдання – недопущення виникнення випадків захворювання та розповсюдження інфекції. У першу чергу, в цьому мають бути зацікавлені самі господарники і чітко дотримуватись правил біобезпеки, оскільки лише силами ветеринарних й інших контролюючих служб проблему АЧС не вирішити, – наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен.

Окрім теоретичних питань, для учасників семінару проведено практичне заняття – симуляційні вправи з реагування на спалах АЧС поблизу свинокомплексу.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

20 вересня - Всенародний День Батька

20 вересня - Всенародний День Батька 08:28

День Батька в Україні святкують у третю неділю вересня.

20 вересня - День працівників лісу

20 вересня - День працівників лісу 08:26

Встановлено Указом Президента Україні у 1993 році. Святкують День працівника лісового господарства в Україні в дусі природоохоронних та екологічних заходів.