Енергоменеджери медичних закладів отримали знання та обладнання від німецьких колег
У Чернігові з 7 по 10 листопада тривав навчальний семінар з питань енергозбереження та енергоаудиту в лікарнях, організований представниками компанії «Е7 Еnеrgie МагкtAnalysе GmbН» у рамках міжнародного співробітництва GIZ.
У рамках цього семінару 9 листопада в Чернігівському пологовому будинку відбулося практичне навчання для енергетиків медичних закладів Чернігова. Австрійський енергоменеджер Георг Бенке навчав користуванню спеціальним обладнанням для вимірювань при визначанні енергоефективності будівель. Таке оснащення подарували німецькі гості для медичних закладів Чернігова в перший день семінару.
Серед подарованих вимірювальних приладів є пірометр (визначає температуру різних видів поверхні стелі, підлоги, батареї), цифровий люксометр (вимірює рівень освітлення), гігрометр (вимірює рівень вологості), лазерний далекомір (вимірює відстань, автоматично вираховує площу приміщення) та інші. За допомогою цього обладнання енергоменеджери отримуютьзмогу оперативно оцінювати енерговитрати приміщення.
У ході навчання по використанню інструментарію кожен чернігівський учасник мав змогу поставити запитання австрійському фахівцю та отримати кваліфіковані відповіді.
Загалом у ході триденного семінару презентовано досвід управління енергією у німецьких лікарнях, розглянуто питання щодо факторів, які впливають на енергоспоживання у будівлях, проведення енергоаудитів як основи для ухвалення рішення про вибір та фінансування енергозберігаючих заходів, сертифікації лікарень.
За словами учасників навчального семінару всі вони отримали велику кількість нових знань та досвіду від європейський колег.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:02
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме 3 пожежі.
У Чернігові відкривають набір на безкоштовний курс з правил дорожнього руху — готуватимуть до теоретичного іспиту 09:45
У Чернігові стартує набір на безоплатний офлайн-курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття стануть корисними як майбутнім водіям, так і тим, хто хоче впевнено почуватися на дорозі та пригадати ключові правила. Початок навчання — 28 листопада.
Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини 08:30
Прокурорами Чернігівської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жительки міста Городня за фактом шахрайства (ч. 1 ст. 190 КК України).
У Національному художньому музеї Румунії експонується твір з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана 08:23
20 листопада у Національному художньому музеї Румунії (м.Бухарест) відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки «Roman IA», до експозиції якої увійшов твір із колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана – «Дівчина-українка» (друга половина ХІХ ст.), автор – Микола Рачков. Виставка проходить під патронажем Президента Румунії.
26 листопада: цей день в Україні і світі 08:20
День 1372 Російська агресія - Day 1372 Russian aggression