У фокусі уваги - родинне виховання
Саме на цьому наголосила заступник голови - керівник апарату обласної державної адміністрації Наталія Романова під час засідання координаційної ради у справах дітей.
![](/uploads/19216-m.jpg)
31 жовтня, в ОДА зібралися представники органів влади, правоохоронних органів, члени громадських організацій, які займаються влаштуванням дітей до сімейних форм виховання, а також профілактикою негативних проявів у молодіжному середовищі. До дискусії долучилися представники райдержадміністрацій у режимі відеоконференцзв’язку.
Розглянули питання розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення житлом осіб з їх числа. Зупинилися на профілактиці тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії у дитячому та підлітковому середовищі, а також соціальній підтримці сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю.
Наталія Романова акцентувала на важливості розвитку та удосконалення системи сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Лише на Чернігівщині нараховується більше двох тисяч таких дітей, з яких 233 особи посиротіли цього року.
Слід відзначити, що в області поступово відбуваються позитивні зміни: все менше дітей зазначеної категорії залишається в інтернатних установах, більшість з них виховуються в альтернативних формах сімейного виховання: прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, перебувають під опікою та піклуванням. Частина дітей усиновлені. На сьогодні завдання всіх зацікавлених сторін вийти наприкінці року на показник охоплення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання на рівень не менше 92,5% (на даний час він складає 92,2%).
Поряд з певними позитивними зрушеннями у цій сфері залишається ще багато невирішених питань. Внаслідок не завжди ефективної профілактичної роботи з сім’ями, недосконалості проведення заходів із профілактики соціального сирітства, відсутності фахівців із соціальної роботи на місцях, відмічається збільшення кількості дітей, які опинились за межами сім’ї.
Ще одним важливим аспектом соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, є забезпечення їх після досягнення повноліття житлом. Так, цьогоріч у Козелецькому районі придбали 2 будинки, також у процесі оформлення третій, в Ічнянському та Сосницькому районах — по 1 будинку для дітей зазначеної категорій.
Приділили увагу також питанню соціальної підтримки сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю. В області таких дітей більше 4-х тисяч. Комплексна фахова допомога, її доступність та своєчасність є вкрай важливими для них та їхніх сімей. Багато чого залежить від дій соціального працівника: він повинен мати певний об'єм знань і практичних навичок, щоб об’єктивно оцінити потреби таких родин та надати їм необхідну підтримку.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.