Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 05:54:56

Навчальні заклади під пильним наглядом рятувальників

31.10.2017   07:13

На Чернігівщині лише протягом поточного року в цих установах сталося 3 пожежі, збитки від яких склали близько 1 млн. 320 тисяч гривень. Вогнем пошкоджено 3 будівлі. На щастя, ніхто з дітей та обслуговуючого персоналу не постраждав.

З огляду на це, впродовж минулого тижня фахівцями Чернігівського міського відділу обласного У ДСНС спільно з представниками відділу освіти міськвиконкому та засобів масової інформації проведено рейдову перевірку стану забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів освіти в обласному центрі.

З позитивного боку слід відмітити ЗОШ №29, ДНЗ №1 та 2, де керівники відповідально ставляться до безпеки підростаючого покоління під час навчального процесу та проведення профілактично-роз`яснювальної роботи. Приміщення в повній мірі забезпечені вогнегасниками, пожежні крани знаходяться в працездатному стані та укомплектовані рукавами й стволами, електромережа перевірена на відповідність нормам безпечної експлуатації, шляхи утримуються вільними та не захаращені сторонніми предметами. Крім того, в цих закладах постійно оновлюються інформаційні куточки наочними матеріалами, проводяться "Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності" та "Дні цивільного захисту" з метою набуття дітьми практичних навичок у разі виникнення екстрених ситуацій, школярі та вихованці постійно відвідують пожежно-технічну виставку й підрозділи ДСНС.

Слід зазначити, що в поточному році завдяки підтримці міського голови на проведення протипожежних заходів та усунення наявних недоліків в закладах освіти Чернігова виділено близько 100 тисяч гривень. Крім того, завдяки міській програмі капітального ремонту в двох школах та одному дитячому садочку обласного центру проведено вогнезахисну обробку дерев`яних конструкцій. Ці роботи будуть продовжено вже в наступному році в інших закладах освіти міста.

Поряд з позитивними результатами існує і ряд суттєвих недоліків. Зокрема в Чернігівській загальноосвітній школі №6 та дитячому навчальному закладі №27 фахівцями рейдової бригади були виявлені недоліки капітального характеру, на вирішення яких необхідні значні кошти. Так, не проводяться просочування дерев'яних конструкцій будівель вогнезахисним розчином, заміри опору ізоляції електромереж, приміщення не забезпечені первинними засобами пожежогасіння в достатній кількості, автоматична пожежна сигналізація знаходиться у непрацездатному стані, шляхи евакуації та протипожежне водопостачання не відповідають вимогам нормативних актів. Особливо це стосується ЗОШ №6, де ще в 90-ті роки було самовільно демонтовано внутрішній протипожежний водогін і на сьогоднішній час це питання залишається не вирішеним.

Під час заходу, фахівцями ДСНС серед викладачів та дітей було організовано масово-роз’яснювальну роботу з питань безпеки життєдіяльності, проведені відповідні інструктажі, а також перевірено якість проведення занять з охорони життя та безпеки дітей.

Варто зазначити, що така профілактична робота проводиться по всій території України аби гарантувати безпечні умови перебування підростаючого покоління в загальноосвітніх навчальних закладах, а також знизити ризик виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій різного характеру.


УДСНС України у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Як ігрові автомати Pin Up скачать на смартфон? 20:05

Щоб скачать Пин Ап безкоштовно, треба відвідати офіційний сайт ресурсу. Pin Up мобільний додаток при використанні вирізняється купою переваг. Скачати Пін Ап можна для гри в демо-форматі та зі справжніми ставками

СБУ затримала прикордонника, який намагався «злити» фсб інформацію про охорону північних рубежів України 19:53

Контррозвідка Служби безпеки спільно зі співробітниками внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби викрила ще одного російського агента у ході спецоперації у Чернігівській області.

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі 46 тисяч гривень 16:22

Поліція застерігає громадян від шахраїв, що видають себе за працівників банківських установ

Сільгосппідприємства Чернігівщини потребують працівників: актуальні понад 60 вакансій 15:19

З приходом весни традиційно пожвавлюється попит на працівників сільського господарства, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи. Не став винятком і цей рік.

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 115 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 115 осіб з COVID-19 14:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 27 березня в області зареєстровано 1022 активних випадки коронавірусної хвороби.