Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 12:28:40

Чернігівські ПТУ зараз обходяться міському бюджету в 90 мільйонів на рік

26.09.2017   14:14

Чернігівський міський голова звернувся до обласної влади з пропозицією під час формування бюджетів на наступний рік опрацювати й вирішити питання щодо спільної участі у фінансуванні ПТУ. Зокрема, таке звернення прозвучало під час розширеної наради в міській раді 25 вересня.

Він нагадав про те, що утримання професійно-технічних училищ на сьогодні коштує місту Чернігову90 млн грн на рік. При цьому десь 60% їх учнів – з інших міст і сіл області. Тому спільне фінансування їх навчання – це елементарна справедливість. І в цьому, на думку Владислава Атрошенка, мають брати участь усі громади, учні з яких їдуть навчатися до училищ.

- Поки що ми одержали відповідь, що область не може співфінансувати ПТУ. Але я стверджую, що субвенцій ніхто не забороняв. І зараз, коли йде формування бюджетів на наступний рік, це питання як раз і треба піднімати та опрацьовувати.

Загалом, на думку міського голови, до питання роботи й утримання ПТУ треба підходити комплексно:

- Звичайно, директори ПТУ хотіли би залишати їх на державному бюджетному фінансуванні. Здебільшого вони взагалі не готові щось міняти в своєму житті, переходити на замовлення при навчанні тощо. Але життя змушує приводити й цю сферу у відповідність із життєвими реаліями. Готувати вже треба не будь-кого, а затребуваних на ринку праці спеціалістів, причому замовляти їх підготовку повинен бізнес. Щоби учень від самого початку освоював саме потрібні навички, проходив практику на тому робочому місці, куди прийде після навчання. Зараз же часто-густо випускники після училищ приходять на виробництво і взагалі не розуміють тої спеціальності, яку вони вивчали.

Також Владислав Атрошенко доручив проаналізувати використання приміщень ПТУ: скільки там тисяч квадратних метрів опалюваної площі і як вони використовуються. У тому числі – для якої кількості учнів.

- Щоб ми просто махнули рукою і залишили все як є – такого вже не буде, - наголосив він.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили 11:51

Якщо ви давно не дивилися хороших фільмів, то прийшов час надолужити згаяне. Пропонуємо ознайомитися з добіркою з 12 приголомшливих фільмів, що з’явилися в прокаті в минулому 2019 році. Це фільми, які гарантовано не залишать вас байдужими.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або "перловки" 11:39

Перловка — удивительный продукт. Очень питательный. Это обработанное ячменное зерно. А именно ячменная каша поддерживала гладиаторов Древнего Рима перед боями. Достоинство перловой крупы — невысокая калорийность. Всего 109 ккал на 100 г. Кстати, замедлить процесс старения не хотите ли? Бегом за перловкой! Она богата лизином — природным коллагеном. Не нужно никакого дорогущего крема. Вот оно — решение. Простое.

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року 10:50

5 квітня точне сполучення Юпітера та Плутона в Козерозі. Це кінець тотального контролю на користь нового миру. Люди вчаться жити з новим досвідом, з’являються можливості, завдяки серйозним змінам, починається новий цикл життя в глобальних масштабах. Змінюється структура економіки, події у великому бізнесі чи політиці, торкнуться кожної людини.

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли 09:33

У березні 1886 року в Атланті полковник Джон Пембертон, фармацевт за освітою, намагався знайти засіб від головного болю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини