Ресурси і гроші: як досягнути балансу обговорили в Чернігові
Про програми підтримки енергоефективності та про те, кому вони допомагають, дізнавались учасники інформаційної зустрічі «Виклики у сфері енергоефективності та шляхи подолання», проведеного Громадянською мережею ОПОРА.

Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій відчинив свої двері та об’єднав бажаючих дізнатись про можливості впровадження енергоефективних заходів.
«Кожна людина повинна подбати про те, щоб зробити своє житло максимально енергоефективним. Ті умови, які зараз пропонує Державна програма підтримки енергоефективності та місцеві програми, дають можливість залучити кошти та шляхом впровадження термомодернізаційних заходів допоможуть суттєво зменшити споживання ресурсів.
А отже, зменшити кількість коштів, які щороку витрачаються на оплату за тепло. Крім того, спілкуючись із сільськими та селищними головами, можна зробити висновок, що бракує інформації щодо можливостей, які дає держава та грантові програми.
Вирішення проблеми з інформування мешканців сільської місцевості сприятиме активізації населення у сфері енергоефективності та дозволить суттєво зменшити споживання газу», – наголосила місцева координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Наразі можливе проведення різних термомодернізаційних заходів для багатоквартирних та приватних будинків:
- утеплення фасаду, даху або підвалу;
- заміна вікон та дверей;
- встановлення індивідуального теплового пункту.
Повний перелік оприлюднено на сайті Держенергоефективності. Це дозволяє заздалегідь з’ясувати, кошти на які заходи або матеріали будуть компенсовані.
Один з найефективніших методів економії тепла – утеплення фасаду. При цьому важливо звертати увагу на особливості утеплення. Слід не допустити індивідуальне утеплення, яке є порушенням чинного законодавства. Ігнорування «точки роси» призводить до зміни температур в утепленій та неутепленій ділянці, що провокує появу плісняви. Це інфікує не тільки стіну індивідуально утепленої ділянки, а й сусідів зверху та знизу.
Крім того, учасники зустрічі детально обговорили шляхи економії ресурсів у побуті. Наприклад, у результаті ущільнення вікон та завдяки заміні дверей в під’їзді безпосередньо у квартирах температура підвищується майже на 2-3 градуси.
Також треба прослідкувати, щоб усі шпарини були закриті, оскільки навіть при заміні склопакетів це призводить до втрати тепла.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.