Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 03:59:14

Чернігівщина системно впроваджує інклюзивну освіту

01.09.2017   11:04Агенцiя

Реформування освітянської галузі передбачає якість та доступність освіти для кожної дитини, незалежно від віку, статусу, місця проживання чи стану здоров’я.

Інклюзія дає змогу реалізуватися учням з особливими освітніми потребами, відкриває для них подальші життєві перспективи.

Чернігівщина входить до п’ятірки областей, які системно реалізують програми інклюзивної освіти. Так, у 2017-2018 навчальному році 68 загальноосвітніх навчальних закладів області навчатиме більш ніж 160 дітей зазначеної категорії. При цьому кількість класів з інклюзивною формою навчання зросла з 93 до 122.

Важливо створити професійну команду, яка працюватиме над забезпеченням рівних можливостей в одержанні повноцінної освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Наразі майже 300 педагогічних працівників — заступників директорів з навчально-виховної роботи, вчителів, асистентів вчителя, практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним навчанням пройшли підготовку за програмою спеціалізованого тренінгу «Інклюзивний простір. Практичні кроки».

Нагадаємо, що в квітні цього року підписано Меморандум про співпрацю з розвитку інклюзивного освітнього середовища між Благодійним Фондом Порошенка та Чернігівською областю. Таким чином Чернігівщина долучилася до трирічного всеукраїнського науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області», який розпочато Благодійним Фондом за підтримки Міністерства освіти і науки України.

За підтримки Фонду в чотирьох навчальних закладах області (Чернігівських школах № 27 та 30, Корюківській № 4, а також ліцеї № 15 міста Чернігова) створено 5 шкільних медіатек, на облаштування яких використано 1,5 мільйона гривень. Медіатеки є складовою соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».


За інформацією Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід

м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід 16:42

8 грудня фахівці пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області та їх чотирилапі вихованці Тоша і Белла взяли участь у пізнавально-тематичному заході, який пройшов у Чернігівському дошкільному навчальному закладі №53.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19 16:36

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 8 грудня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19. Зокрема 59 — у Чернігівському районі (в тому числі 30 — у Чернігові), 7 — у Прилуцькому, по 5 — у Корюківському та Ніжинському районах, 2 — у Новгород-Сіверському. 39 захворілих госпіталізовані.

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства 16:34

Майже 870 перевірок і понад 190 виявлених порушень – підсумок роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області протягом минулого тижня Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області продовжують роботу у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

 За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб 16:25

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 8 грудня в області проти Covid проведено 694 218 щеплень першою та другою дозою.

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму 13:17

6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.