Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 січня, 10:36:37

Чернігівщина системно впроваджує інклюзивну освіту

01.09.2017   11:04Агенцiя

Реформування освітянської галузі передбачає якість та доступність освіти для кожної дитини, незалежно від віку, статусу, місця проживання чи стану здоров’я.

Інклюзія дає змогу реалізуватися учням з особливими освітніми потребами, відкриває для них подальші життєві перспективи.

Чернігівщина входить до п’ятірки областей, які системно реалізують програми інклюзивної освіти. Так, у 2017-2018 навчальному році 68 загальноосвітніх навчальних закладів області навчатиме більш ніж 160 дітей зазначеної категорії. При цьому кількість класів з інклюзивною формою навчання зросла з 93 до 122.

Важливо створити професійну команду, яка працюватиме над забезпеченням рівних можливостей в одержанні повноцінної освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Наразі майже 300 педагогічних працівників — заступників директорів з навчально-виховної роботи, вчителів, асистентів вчителя, практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним навчанням пройшли підготовку за програмою спеціалізованого тренінгу «Інклюзивний простір. Практичні кроки».

Нагадаємо, що в квітні цього року підписано Меморандум про співпрацю з розвитку інклюзивного освітнього середовища між Благодійним Фондом Порошенка та Чернігівською областю. Таким чином Чернігівщина долучилася до трирічного всеукраїнського науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області», який розпочато Благодійним Фондом за підтримки Міністерства освіти і науки України.

За підтримки Фонду в чотирьох навчальних закладах області (Чернігівських школах № 27 та 30, Корюківській № 4, а також ліцеї № 15 міста Чернігова) створено 5 шкільних медіатек, на облаштування яких використано 1,5 мільйона гривень. Медіатеки є складовою соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».


За інформацією Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Приписне посвідчення: 17-річні чернігівці ставатимуть на військовий облік 16:18

Призов на строкову військову службу в Україні наразі не проводиться через воєнний стан, але ставати на облік до територіальних центрів комплектування все ж потрібно, зазначив на брифінгу Олег Гончарук 25 січня.

Поблизу Чернігова відкрили 30-метровий міст 16:14

Мешканці села Новий Білоус тепер зможуть зручніше діставатися до обласного центру.

За позовом прокурора до бюджету Коропської селищної ради надійде 150 тис. грн, сплачених за непоставлену техніку

За позовом прокурора до бюджету Коропської селищної ради надійде 150 тис. грн, сплачених за непоставлену техніку 15:53

Сосницьким районним судом задоволено позов прокурора про стягнення з двох фізичних осіб у солідарному порядку на користь Коропської селищної ради Новгород-Сіверського району 150 тис. грн завданих збитків.

Агровиробництво Чернігівщини знизилось на чверть

Агровиробництво Чернігівщини знизилось на чверть 15:50

Аграрії Чернігівської області попри значні виклики та втрати від війни достойно пройшли надважкий минулий рік.

Олена Костевич завоювала золото на міжнародного турніру H&N Cup з кульової стрільби 15:46

Чернігівська спортсменка Олена Костевич зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу міжнародного турніру H&N Cup з кульової стрільби, що проходить у німецькому Мюнхені.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини