Як Чернігівщина підготувалася до нового навчального року
1 вересня традиційно з Дня знань розпочнуться заняття в навчальних закладах країни.
Як повідомили в Управлінні освіти і науки Чернігівської ОДА, область повністю готова до 2017-2018 навчального року.
532 ЗНЗ охоплять навчанням понад 93 тисячі учнів. Їх контингент поповниться більш ніж на дві тисячі в порівнянні з минулим роком.
Вперше сядуть за парти 10 тисяч першокласників. До речі, чотири навчальні заклади Чернігівщини відпрацьовуватимуть пілотне впровадження нового державного стандарту початкової школи у рамках реформи «Нова українська школа». Так, учні перших класів Чернігівської загальноосвітньої школи І ступеня № 25, а також загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів: Ніжинської № 10, Прилуцької № 7 та Ріпкинської № 2 навчатимуться вже за новими навчальними програмами.
Будуть дещо оновлені програми і для учнів 5-9 класів.
У профільному управлінні також повідомили, що в 515 ЗНЗ проведені поточні ремонти, капітально відремонтовані 40 закладів. Покращено умови 89 шкільних спортзалів, 142 харчоблоків. На це спрямовано з місцевих бюджетів майже 46,8 мільйона гривень.
Також придбані 8 шкільних автобусів за кошти освітньої субвенції та місцевих бюджетів на загальну суму 12 мільйонів гривень.
Новим сучасним обладнанням поповнилися 33 кабінети з природничо-математичних дисциплін.
1 вересня новий навчальний рік розпочнуть і 17 закладів інтернатного типу обласного підпорядкування, в яких виховуються близько 2200 дітей, 18 професійно-технічних навчальних закладів з контингентом 5100 учнів та 23 вищі навчальні заклади, що забезпечуватимуть навчання понад 23 тисячі студентів.
Вихованням і всебічним розвитком майже 31 тисячі дітей опікуватимуться 447 дошкільних навчальних закладів.
До слова, у першому півріччі цього року розпочали функціонувати два нові дитсадки: «Престиж» на базі Ніжинського навчально-виховного комплексу № 16 та «Зернятко» Заудайської сільської ради Ічнянського району, а також 4 додаткові групи на базі Олишівського ДНЗ, Хмільницького навчально-виховного комплексу Чернігівського району та ДНЗ № 10 м. Чернігова.
Не залишиться поза увагою і позашкільна освіта. У 2017 році розширено мережу позашкільних навчальних закладів — до 71. Зокрема, з 1 серпня у новоствореній Деснянській ОТГ розпочав роботу новий позашкільний заклад «Центр творчості дітей та юнацтва».
За інформацією Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.