Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 21:57:26

З директорами шкіл у Чернігові укладатимуть контракти та призначатимуть за конкурсом

14.08.2017   08:43

На розгляд депутатів Чернігівської міської ради під час чергової сесії, яка відбудеться 17 серпня, вноситься питання щодо затвердження нового порядку призначення на посаду керівників навчальних закладів системи загальної середньої освіти міста Чернігова.

За новою процедурою вибір тих, хто займе посади керівників загальноосвітніх навчальних та інших закладів, які належать до системи загальної середньої освіти, пропонується здійснювати шляхом  конкурсного відбору. Переможець такого відбору призначатиметься на посаду через укладання з ним контракту.

За таким принципом пропонується призначати нових директорів шкіл. Тим, хто вже працює на цих посадах за звичною формою трудових відносин, може бути запропоновано перейти на контракт за їх згодою.

Як свідчить європейська практика, контракт як форму трудового договору вважають особливо доцільним застосовувати в тих випадках, коли йдеться про найм висококваліфікованих спеціалістів, на яких покладаються важливі обов’язки. Здебільшого ця найбільш гнучка форма трудового договору стосується керівників, робота яких вимагає особливої професійної підготовки, творчих здібностей, ділових якостей та відповідальності. Працівникам, з якими укладаються контракти, зазвичай, створюється також режим найбільшого сприяння, зокрема, більш високий рівень матеріального стимулювання.

Зрозуміло, що від компетенції, кваліфікації, рівня загальної культури та відповідальності директорів шкіл залежить дуже багато. Тому в питаннях призначення на ці особливо відповідальні посади цілком справедливо йдеться як про вищі вимоги, так і про кращу оплату праці.

Розмір виплат за контрактом не може бути меншим, ніж це передбачено чинним законодавством, угодами і колективним договором, але може бути більшим. У контракті також можуть визначатися додаткові надбавки і виплати, премії та винагороди при підведенні підсумків роботи за рік чи за інший період.


Довідково:

Раніше, 15 червня, виконавчий комітет міської ради вже запровадив обов’язкове застосування контрактної форми трудового договору при регулюванні трудових відносин з головними лікарями закладів охорони здоров’я, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Чернігова. Керівники державних, комунальних закладів охорони здоров’я призначатимуться на посаду шляхом укладання з ними контракту строком від 3 до 5 років відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».


 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19 21:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 вересня в області зафіксовано 217 нових випадків COVID-19.

У дитсадках Прилук встановлюватимуть контейнери для роздільного збору сміття 14:34

У Прилуках місцеві активісти спільноти "10 гривень Прилуки" оголосили про старт нового проекту - придбання контейнерів для роздільного сміття для дитячих садочків. Долучитися можуть всі охочі, а зокрема екологічно-свідомі дитячі садочки міста.

На кордоні з Білоруссю чоловік втратив вантажівку через контрабандні цигарки 14:30

Учора, 23 вересня, наш 26-річний співвітчизник, прямуючи на в’їзд із Білорусі через пункт пропуску «Нові Яриловичі», втратив вантажний автомобіль «Рено».

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб 14:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 24 вересня в області щеплено першою та другою дозою 317 604 людини.