Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 03:54:54

Освітні навчальні заклади міста готуються до нового навчального року

09.08.2017   12:25Агенцiя

Міський голова Владислав Атрошенко під час розширеної міської наради порушив питання щодо стану загальноосвітніх навчальних закладів міста для забезпечення необхідних умов щодо здійснення навчально-виховного процесу.

Як повідомив начальник управління освіти міської ради Василь Білогура, на сьогоднішній день всі заклади освіти міста організовано готуються до початку нового навчального року. Наразі у деяких школах ще тривають ремонтні роботи, як внутрішні, так і зовнішні. Втім, до 1 вересня школи будуть готові прийняти своїх учнів.

Відповідно до Програми комп’ютеризації закладів та установ освіти міста Чернігова на 2016-2020 роки, затвердженої минулого року Чернігівською міською радою, продовжується  розширення використання сучасних інформаційних технологій управління у закладах освіти. Адже, серед першочергових завдань міської влади – обладнання сучасних кабінетів інформатики, оснащення аудиторій навчальних закладів мультимедійними дошками, покращення володіння комп’ютерною технікою учасниками навчально-виховного процесу, зростання інформаційної культури вчителів. Саме за таких умов можливий успішний процес навчання у школах та підготовки конкурентоспроможних випускників.

Так, для шкіл міста на наступний 2017-2018 навчальний рік, за інформацією Василя Білогури, буде закуплено 69 інтерактивних дошок Smart, по 2 у кожну школу. Крім того, у школах міста відбувається обладнання предметних кабінетів фізики, а для дітей з вадами слуху навчально-реабілітаційного центру № 1 придбане спеціальне обладнання. У школах з поглибленим вивченням іноземної мови облаштовані 8 лінгафонних кабінетів.

Також до шкіл завозяться необхідні підручники для учнів 4-х та 7-х класів. Зокрема, станом на 7 серпня 2017 року,  за словами  начальника управління освіти, 4-ті класи міста забезпечені на 98,6 %, 7-і класи – на 67,2 %.

Сьогодні проводиться конкурсний відбір на заміщення вакантних посад, щоб на початок нового навчального року всі загальноосвітні навчальні заклади міста були укомплектовані педагогічними кадрами.

З міського бюджету станом на 1 серпня поточного року на галузь освіти спрямовано капітальних видатків  у сумі 90053099 грн (капітальний ремонт дахів, заміна вікон на енергозберігаючі, заміна світильників на LED-лампи, асфальтування та ін.).

Владислав Атрошенко рекомендував управлінню освіти прискорити завершення всіх необхідних робіт, а також подумати над загальною концепцією питання про зовнішній вигляд навчальних закладів міста. На його думку, школи та дитсадки мають бути достатньо привабливими, аби дитина хотіла йти туди, і в ніякому разі не пригнічувати свідомість дитини своїм похмурим виглядом.


Довідково:
Управлінню освіти Чернігівської міської ради підпорядковано 94 навчальні заклади міста (загальноосвітні навчальні заклади – 34, вечірні (змінні) школи – 1, навчально-реабілітаційні центри – 2, дошкільні навчальні заклади – 54, позашкільні навчальні заклади – 3. Забезпечується фінансування також 7 професійно-технічних навчальних закладів Чернігова.Прес-служба Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

 м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід

м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід 16:42

8 грудня фахівці пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області та їх чотирилапі вихованці Тоша і Белла взяли участь у пізнавально-тематичному заході, який пройшов у Чернігівському дошкільному навчальному закладі №53.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19 16:36

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 8 грудня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19. Зокрема 59 — у Чернігівському районі (в тому числі 30 — у Чернігові), 7 — у Прилуцькому, по 5 — у Корюківському та Ніжинському районах, 2 — у Новгород-Сіверському. 39 захворілих госпіталізовані.

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства 16:34

Майже 870 перевірок і понад 190 виявлених порушень – підсумок роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області протягом минулого тижня Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області продовжують роботу у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

 За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб 16:25

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 8 грудня в області проти Covid проведено 694 218 щеплень першою та другою дозою.

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму 13:17

6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.