Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 жовтня, 10:04:45

В Чернігівський області працює 956 науковців, які мають ступінь доктора або кандидата наук

19.05.2012   16:54

Чисельність фахівців вищої кваліфікації, які працюють у різних сферах економіки нашого регіону, продовжує зростати. Так, станом на 1 жовтня 2011р. в області працювало на 7,5% більше докторів і кандидатів наук, ніж на відповідну дату 2010 р. Чисельність докторів наук збільшилася на 9%, кандидатів наук – на 7,4%.

У 2011 р. дипломи доктора і кандидата наук отримали 44 особи, серед яких майже 90% – кандидати наук.

В останні роки спостерігається зростання кількості жінок-науковців. Чисельність жінок-фахівців вищої кваліфікації на 1 жовтня 2011р. порівняно з відповідною датою попереднього року збільшилася на 11,4%, у т.ч. докторів наук – на 26,7%, кандидатів – на 10,8%.

Більше 80% науковців працює у вищих навчальних закладах області, кожний сьомий – у наукових установах, музеях та архівах.

У минулому році 96 фахівців підготували 348 наукових праць, що вийшли у фахових виданнях, рекомендовані вченими радами, 8 науковців фігурували як автори (співвиконавці) у 18 заявках на отримання охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності.

Розробки чернігівських учених були гідно оцінені науковими колами: 43 висококваліфіковані спеціалісти були обрані до академій наук різних профілів, зокрема одного науковця обрано до міжнародної академії, двох – до іноземних академій, 5 фахівців представляли державні академії та 35 – галузеві.

Переважна більшість науковців вищої кваліфікації області зосереджена в організаціях Міністерства освіти та науки – 673 особи, або 70,4% від загальної чисельності.

Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58

У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56

Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.

Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08

Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.

Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46

У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

 «Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15

Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини