Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 жовтня, 16:32:58

За актуальною професією – на навчання до професійно-технічних навчальних закладів міста

23.03.2017   09:07

Де здобути затребувану на ринку праці професію, щоб з дипломом на руках не поповнити лави безробітних, 21 березня дізналися випускники п’яти чернігівських шкіл.

У рамках реалізації Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей обласна служба зайнятості спільно з Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Чернігівській області та управлінням освіти Чернігівської міської ради організували для них екскурсії до професійно-технічних навчальних закладів міста.

На гостинах у Чернігівського вищого професійного училища побували учні школи №4 та №18, у будівельного ліцею – випускники школи № 33, у професійного ліцею залізничного транспорту – школи № 2 та № 9.

Освітяни залюбки показали гостям навчальні кабінети, виробничі майстерні та лабораторії, ознайомили з історією створення закладів, їх гордістю, а саме: відомими випускниками та кваліфікованими педагогами, поділилися планами на майбутнє. На власні очі школярі переконалися, що заклади мають сучасне обладнання, устаткування та технічні засоби.

Після закінчення навчання, маючи за плечима потрібні для роботи знання та вміння, а у кишені - диплом з робітничою професією, проблем з працевлаштуванням не буде – запевняють освітяни та фахівці служби зайнятості. Адже саме робітнича професія – наразі є запорукою професійного успіху та найефективнішим механізмом захисту від безробіття.

У Чернігівському будівельному ліцеї, наприклад, можна здобути такі професії: штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій, маляр, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; електрогазозварник, електрозварник ручного зварювання, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, лицювальник-плиточник, столяр будівельний, різьбяр по дереву та бересту, муляр, монтажник систем утеплення будівель.

Чернігівське вище професійне училище запрошує на навчання за такими професіями та спеціальностями: верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар-ремонтник, слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів, токар, фрезерувальник, агент з постачання, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, декоратор вітрин.

Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту готує кваліфікованих працівників залізничних та будівельних професій.

Зокрема, помічник машиніста електровоза, помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу, монтер колії, провідники пасажирського вагону, кухар, кондитер, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, електромонтажник силових мереж та електроустаткування, штукатур, маляр, лицювальник-плиточник, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, електрогазозварник, електрогазозварник ручного зварювання, монтажник гіпсокартонних конструкцій, монтажник систем вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації, охоронник, електромонтер охоронно-пожежної сигналізації.

Здобувши одну з цих професій можна не тільки знайти гідну роботу, а й започаткувати власний бізнес.


Валентина Федусь
 

Останні новини Чернігівщини

339 мешканців Чернігівщини отримали ваучер на навчання від служби зайнятості

339 мешканців Чернігівщини отримали ваучер на навчання від служби зайнятості 16:10

Понад14,6 тисяч українців, середяких 339 мешканцівнашоїобласті уже отримали від держави ваучери на навчання.Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник.

Прилуцькі рятувальники провели для ліцеїстівакцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти." 15:59

04 жовтня у смт Срібне для учнів місцевого ліцею фахівці Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області та Національної поліції провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Увага конкурс «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» !!!

Увага конкурс «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» !!! 15:40

Оголошено ІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики».Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої діяльності студентів, молодих вчених, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи.

На Чернігівщині стартував Всеукраїнський проєкт з проведення спортивних та спортивно-масових заходів «Пліч-о-пліч» 15:36

З метою належного виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо популяризації спорту серед здобувачів освіти в Україні розроблено План проведення спортивних та спортивно-масових заходів серед учнів і студентів у 2023/2024 навчальному році «Пліч-о-пліч».

Чернігівські поліцейські затримали двох громадян, які запустили феєрверк: відкрито кримінальне провадження 14:35

Попри усі заборони у період дії воєнного стану двоє мешканців Чернігова (45-річний чоловік та 40-річна жінка) вночі запустили феєрверк у сквері на вулиці Івана Мазепи у Чернігові. За цим фактом поліція розслідує кримінальне провадження.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини