Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 03:57:41

Владислав Атрошенко пропонує заборонити збір батьківських коштів на ремонти у школах і садках

30.01.2017   12:42

Категорично заборонити з 1 вересня збирати в освітніх закладах Чернігова батьківські гроші на ремонти чи інші видатки, пов'язані з утриманням будівель, класів, груп тощо (крім харчування та позаурочних заходів) – таке розпорядження доручив підготувати Чернігівський міський голова.

Мова про це йшла в міській раді на традиційній що понеділковій нараді з керівниками структурних підрозділів.

Владислав Атрошенко пояснив свою позицію тим, що в цьому питанні давно вже пора навести лад. Кошти збираються батьківськими комітетами і нібито за їх ініціативою, але насправді більшість батьків переконані, що вони потім можуть нераціонально витрачатися або й розкрадатися. Окрім того, діти переходять до інших класів чи шкіл – і ні нових вікон, ні дошок, ні парт, придбаних за кошти їх батьків, забрати з собою не можуть.

Заборона має бути жорсткою, тому що інакше, як показує практика, ні суми, ні частота збирання коштів з батьків не зменшуються. Міський голова зауважив, що всілякі «напівміри» - якщо, наприклад, обмежити суму, дозволену школі для збирання з батьків 100 гривнями на рік, - є, на його думку, гіршими, бо проблеми не вирішать.

Одночасно вінпоставив перед управлінням освіти завдання скоротити термін, за який навчальні заклади можуть придбати те, що їм потрібно, бюджетним коштом.

Владислав Атрошенко повідомив, що вже говорив про це з директорами шкіл. І є домовленість з ними про перехід на нову систему, коли з батьків кошти на ремонти збиратися не будуть. Натомість їх фінансуватиме місто.

Окремо з ними погоджено, що зміни не стосуютьсятих випадків, коли діти йдуть до театру і платять за квитки, або їдуть на екскурсію чи влаштовують пікнік на природі. Тобто на те, що організовується в позаурочний час і тільки для бажаючих, батьківські кошти збиратися можуть.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.