Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 22:24:37

Підприємців та посадовців Чернігівщини навчили розраховувати вартість регулювання для бізнесу

23.12.2016   14:09

Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) провів тренінги “Методологія і практика проведення М-тесту та громадської антикорупційної експертизи» у м. Чернігів для представників бізнес-спільноти області та посадових осіб органів державної влади й місцевого самоврядування, відповідальних за розробку регуляторних актів.

Захід організовано за сприяння регіонального партнера СІРЕ — об’єднання підприємців ГО «СЯЙВО СІВЕРЩИНИ» та підтримки Чернігівської районної ради.

До проведення тренінгів також долучився завідувач Сектору Державної регуляторної служби України в Чернігівській області Сергій Проценко.

У результаті навчання представники органів влади дізналися, як саме застосовувати М-тест або Тест малого підприємництва, що тепер є обов’язковим для всіх розробників регуляторних актів відповідно до постанови КМУ, скільки коштуватиме регуляція для малого підприємця, а також для бюджету. “Інструмент М-тесту дає можливість представникам органів влади ще на етапі розробки регулювання визначити, якою буде вартість його виконання для бізнесу як у прямих фінансових втратах, так і з огляду на навантаження адміністративними процедурами, а відтак дізнатися, чи справді вартість регулювання є адекватною з огляду на проблему, на вирішення якої направлена регуляція ”, — прокоментувала керівник проектів та програм CIPE-Україна Наталія Жугай.

Водночас представники бізнес-об’єднань набули практичних навичок застосування інструментів М-тесту та громадської антикорупційної експертизи до регуляторних актів місцевого рівня, що дасть їм можливість більш фахово впливати на процес ухвалення рішень.
 

Довідково.
16 грудня 2015 року набула чинності Постанова КМУ №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308», розробником якої є Державна регуляторна служба України. Постанова вводить обов’язкове обчислення витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання, так званий М-тест (Тест малого підприємництва). Згідно з цим документом, проект регуляторного акта має супроводжуватись розрахунками вартості регуляторного впливу. М-Тест запроваджено в Україні на виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 15:33

20 жовтня у сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Рівень готовності об’єктів

Рівень готовності об’єктів "Великого будівництва" на Чернігівщині - 93,5% 15:10

20 жовтня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо стану реалізації проєктів у 2020 році в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР.

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства 14:45

Протягом липня-вересня фахівці відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у комісійних обстеженнях 17 об’єктів децентралізованого і 39 - централізованого водопостачання. Під час перевірок порушень вимог санітарного законодавства не виявлено.

Берегині молодого лісу

Берегині молодого лісу 14:37

Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі чернігівських лісівників.

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині 14:32

З початку 2020 року сім’ї на Чернігівщині поповнилися 4450 дітьми.