Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 червня, 05:23:13

Поліція підвищує правосвідомість та правову культуру молодої генерації

12.12.2016   07:57Агенцiя

В рамках щорічної Міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насилля» та Всеукраїнського тижня права, поліцейськими підрозділів ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області по всіх навчальних закладах області проводилися зустрічі та бесіди просвітницького і виховного характеру, спрямовані на підвищення правосвідомості учнівської молоді, запобігання втягнення її у вживання наркотиків, алкоголю та тютюнопаління, а також на профілактику антигромадської поведінки.

Старший інспектор сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП майор поліції Олег Шарпатий відвідав з лекцією «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр», де поспілкувався з його вихованцями. В процесі бесіди, на якій, до речи, були присутні не лише учні 11-16 років, а й вчителі та педагоги-організатори, поліцейський торкнувся теми найбільш поширених серед підлітків правопорушень, розповів про правові наслідки того чи іншого вчинку, адміністративну та кримінальну відповідальність за їх скоєння.

В процесі невимушеного спілкування і діти, і дорослі задавали чимало запитань правоохоронцю стосовно різних життєвих ситуацій та способів їх вирішення, на що отримали повні та вичерпні відповіді.

На завершення зустрічі, підсумовуючи сказане, майор поліції Олег Шарпатий зазначив, що порушення законодавства (як кримінального, так і адміністративного) тягне за собою не лише матеріальні та моральні збитки (штрафи, обмеження чи навіть позбавлення волі), а й на все життя плямує людині біографію, адже особа з судимістю не зможе влаштуватися на престижну роботу, виїхати за кордон та, навіть, зіпсує репутацію своїм майбутнім нащадкам.

Ще одна лекція поліцейськими Управління превентивної діяльності ГУНП цього дня була проведена в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Її проводив інспектор ювенальної превенції лейтенант поліції Дмитро Литовченко.

Тема зустрічі – профілактика наркоманії серед підростаючого покоління через роз'яснення про руйнівні наслідки зловживання психоактивних речовинами, причини наркотизації, симптоми залежності та  лікування наркоманії.

Для підтвердження своїх слів, поліцейським було продемонстровано відеоролик, в якому відображено всю мерзотну сутність наркотичного притону, ганебне обличчя збувача зілля, потворність його споживача, страшні наслідки пристрасті – моральне і фізичне самознищення.

Поліцейський акцентував увагу слухачів на небезпеці психологічної деградації людини, що приймає наркотики, де паралельно із потягом до наркотику відбувається різке звуження інтересів особи, її потреб та мотивів поведінки.

Також правоохоронець пояснив учням, що успіх лікування наркоманії залежить в першу чергу від бажання хворого вилікуватись. Організація профілактичних масових заходів для юнацтва та молоді спрямована на вчасне запобігання намірам спробувати наркотик.

За свідченнями педагогів, такі уроки правової освіти однозначно йдуть підліткам на користь і роблять їх більш дорослими у питаннях правосвідомості та поваги до закону.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини