У "Школі молодого журналіста" навчалися критично мислити
Аналізувати медіаповідомлення та помічати в них пропаганду та цензуру є одним із найважливіших умінь кваліфікованого журналіста. Про це говорили 8 грудня на черговій зустрічі «Школи молодого журналіста».
![](/uploads/16142-m.jpg)
Однак, для чіткого розуміння якості медіапродукту не лише журналістам, а й усім свідомим громадянам, варто дати відповідь на такі питання: хто власник ЗМІ; чому доносять саме цей меседж; який результат хочуть отримати після розміщення новини тощо.
– У своїй роботі журналіст має дотримуватися інформаційної гігієни. Розуміти як на нього впливає певний контент, а при підготовці власних матеріалів — бути об’єктивним і не піддаватися емоціям,– зазначив Валерій Сорокін, начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, розпочинаючи тренінг по медіаграмотності.
Учасники тренінгу попрактикувалися розпізнавати фейки та виокремлювати прийоми маніпуляції.
Говорили й про те, яким джерелам інформації при підготовці журналістського матеріалу варто довіряти. Зазначали про специфіку роботи з документами та особливості спілкування з «джерелами-людьми».
Зокрема, Наталія Іващенко, головний спеціаліст відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, поділилася з учасниками зустрічі практичними порадами з цієї теми.
Окремий аспект розмови – робота прес-служб органів влади та їх взаємодія з журналістами.
Варто зауважити, що завданням школи є не лише висвітлення теоретичних основ журналістики, а їх практичне втілення.
Читати також «У «Школі молодого журналіста» навчали ефективному інтерв’юванню»
Проект «Школа молодого журналіста» реалізується Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА спільно з Асоціацією регіональних ЗМІ та благодійним фондом «Майбутнє Чернігівщини».
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.