Як підвищити рівень правової обізнаності населення – обговорили в ОДА
Стаття 59 Конституції України закріплює право кожного громадянина на правову допомогу. Однак, на сьогодні громадянам з низьким рівнем доходів важко реалізувати гарантовані права, оскільки у більшості юридичні послуги є платними.
Крім того, гостро стоїть питання правової обізнаності населення. Чи орієнтуються у правовому просторі чернігівці? Чи знають вони, де і як можна отримати правову допомогу з будь-яких питань?
Саме рівень правової культури громадян обговорювали 29 листопада на засіданні обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
– Наша задача – формування правової культури громадян. Ми маємо надавати їм юридичну допомогу, підвищувати їх правову обізнаність, – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції в області Олег Трейтяк.
На зустрічі озвучили питання правоосвітньої діяльності, стан реалізації права громадян на отримання безоплатної правової допомоги. Вона безкоштовно надається через «гарячі» телефонні лінії, виїзні консультативні пункти, громадські приймальні. Так, у громадській приймальні обласного управління юстиції цього року отримали консультації майже 250 громадян, частина з яких – переселенці із зони АТО. До речі, також працює он-лайн приймальня, де кожен може отримати консультацію та допомогу.
Члени міжвідомчої ради проаналізували стан реалізації права громадян на отримання консультацій через мережу бюро правової допомоги місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Обговорили стан реалізації у навчальних закладах області Програми правової освіти. Представники управління юстиції зазначили важливість інформування населення з питань захисту прав і основних свобод людини через засоби масової інформації.
Окрім питань порядку денного, учасники засідання обговорили реформи Міністерства юстиції України, що впроваджуються на місцях. Зокрема, перетворення в пенітенціарній системі, державній виконавчій службі. Зазначили про удосконалення системи реєстрації, новації у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.