Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 06:11:28

Чернігівський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді допомагає при складних життєвих обставинах

23.11.2016   13:09

Протягом 2016 року Чернігівським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді соціальні послуги надані 53 сім’ям, в яких було зафіксовано факти вчинення насильства в сім'ї або реальна його загроза. З них 44 повідомлення надійшли до центру в 2016 році.

Про це розповіла прес-службі Чернігівської міської ради головний спеціаліст відділу соціальної роботи ЧМЦСССДМ Наталія Волинець.

У 32-х сім’ях, де виховується 40 дітей, зафіксовано факт вчинення насильства або реальна його загроза. В 12 з них підтверджено факт вчинення насильства над 17 дітьми. Також підтверджено насильство над 5 жінками.

Чи актуальна тема насильства?

Як свідчить практика, більшість сімейних конфліктів сьогодні переходять межу та носять форму більш психологічно емоційного насильства. Коли замість обговорення та вирішення ситуації, партнери звинувачують один одного, перекладають обв’язки, та відмовляються конструктивно вести діалог. Також більшість з’ясувань стосунків відбувається у алкогольному або наркотичному стані. Через що спілкування переходить у психологічне, фізичне, іноді сексуальне та економічне насильство. Якщо ще рік тому агресором виступали чоловіки, то в цьому році є тенденція провокацій з боку жінок.

Ще, як показує практика, насильство проявляється під час процесу виховання дітей батьками. Дуже тонка грань між вихованням та психологічним і фізичним насильством. Продовжують зростати випадки сексуального насильства по відношенню до малолітніх.

Яку допомогу можуть отримати особи, які звернулися до центру з питанням насильства в сім'ї?

Щоб отримати соціальну послугу, постраждала особа має звернутися до спеціалістів Чернігівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (вул. Хлібопекарська, 24а, тел. 678-607). Це буде означати, що людина, визнає складну ситуацію та розуміє, що потрібні певні дії.

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.