У Чернігові відбулася презентація брошури: «Децентралізація на Чернігівщині: запитання і відповіді»
Днями у Чернігові відбулася презентація брошури: «Децентралізація на Чернігівщині: запитання і відповіді», яка виготовлена Чернігівською міською громадською організацією «Юридична клініка «Бона Менте» в рамках проекту «Сприяння проведенню децентралізації у Чернігівській області шляхом обміну досвідом», що реалізується за рахунок коштів обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада».
Під час презентації методичного матеріалам, керівник проекту Вероніка Рибак розповіла присутнім про опитування та ознайомчі візити до вже функціонуючих ОТГ Чернігівської області, які проводили у рамках проекту. Вона підкреслила, що на початку проекту було проведено анкетування, яке показало низьку обізнаність представників громад у процесі об’єднання та негативне ставлення до цього процесу.
«Потім таке ж анкетування було проведено з тими хто взяв участь у ознайомчих візитах і виявилося, що їх відношення кардинально змінилося. При особистих бесідах вони зауважували, що після того, як вони самостійно побачили, що громади успішно розвиваються вони змогли зрозуміти позитив від об’єднання», - зазначила Вероніка Рибак.
Також, перед присутніми виступив консультант Офісу реформ при Чернігівському РВ АМУ Микола Силенко, який закцентував увагу на важливості таких поїздок і виявив сподівання, що надалі будуть здійснюватися схожі заходи.
Перед присутніми виступив і заступник голови Чернігівської районної ради Володимир Поліщук, який подякував, що в рамках цього проекту змогли взяти участь представники Чернігівського району і коротко розказав про процес об’єднання у районі.
Всім присутнім були роздані брошури: «Децентралізація на Чернігівщині: запитання і відповіді».
Зауважимо, що такі методичні матеріали також будуть розповсюджуватися в рамках «Децентралізаційного марафону» консультантами Офісу реформ при Чернігівському РВ АМУ.
Останні новини Чернігівщини
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.
Виставка картин «Герої серед нас» 10:04
У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).
Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01
Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.
На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54
Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.