Дебати небезпечні та "затягують". Ви готові до цього?
Вихідні для 80 студентів (і не студентів), які зібралися у ЧНПУ, з різних куточків України стали по-справжньому драйвовими. Адже у Чернігові проходила ІІ Осіння дебатна школа «Chernihiv debate scholl». Протягом двох днів досвідчені тренери, дебатери зі стажем та новачки змагалися у вмінні переконувати, шліфували ораторську майстерність, шукали аргументи та контраргументи, а також вчилися чути опонентів.

Під час відкриття школи учасників попередили, що дебати – це небезпечно. «Ви навчитеся критично мислити, зможете відрізняти «локшину» від правди. Ви зможете впливати на своє майбутнє, бути переконливим та доводити власну позицію», - попередив слухачів школи тренер Василь Комісаров. І пообіцяв, що «результати від таких змін будуть самі смачні».
Думку щодо небезпечності дебатів підтримав і президент ВМГО «Федерація дебатів України» Ігор Бобришев. «Вони «затягують». Я у 2007 році, коли вперше зіграв у цю гру, досі не можу вийти з руху. Ви не помітите, як вихідні перетворяться на участь у дебатах», - пообіцяв професійний дебатер. Також він зазначив, що Чернігів у дебатному русі з’явився лише рік тому, але вже за такий короткий період може скласти конкуренцію таким містам як Київ, Одеса, Харків, Дніпро. І це дуже добре, адже чим більше молоді буде брати участь у дебатах, тим більше розумних та думаючих людей буде в Україні.
Ініціатор створення дебатного клубу у Чернігові, голова чернігівського відділення "Федерації дебатів України" Вікторія Журавель сказала: «До нашої школи можуть долучатися всі бажаючі. Ми зацікавлені у тому, щоб розвивати молодь і спрямовувати її до розвитку нашої країни». За її словами, дебатери – це люди мислячі, вони моніторять новини, аналітичні статті та критично сприймають інформацію. І взагалі більше читають. Адже запорука успіху дебатера – це його ерудованість.
На думку Вікторії, вміння ведення дебатів позитивно впливає на всі сфери життя дебатерів. Це і вміння спілкуватися, і слухати, і мислити. До дебатного руху долучаються не лише студенти, а і школярі, працююча молодь.
Довідка. Дебати – це популярна у всьому світі гра, яка має на меті розвиток інтелектуального та творчого потенціалу людини. Відбувається вона за Британським парламентським форматом, що є офіційним форматом Чемпіонатів світу з дебатів. У грі є дві сторони – Уряд і Опозиція, які мають переконати Суддю. Позиція команди визначається жеребкуванням перед початком гри, а завдання команди отримують за 15 хвилин до початку. Тематика завдань різна: політика, соціальні питання, економіка, освіта, суспільні теми, тощо.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).