Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 12:07:32

Наталія Романова: головне в реформуванні інтернатної системи — захистити права дитини

12.10.2016   08:25Агенцiя

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова взяла сьогодні участь у нараді з директорами шкіл-інтернатів області.

Одним з основних питань, обговорених на нараді, було реформування мережі інтернатних закладів Чернігівщини.

— Впроваджуючи у життя будь-які зміни у цій системі, ми повинні пам’ятати, що діти потрапляють до інтернату за складних життєвих обставин. Маємо проявити всю нашу чуйність і мудрість у спілкуванні з такими дітьми, — зазначила Наталія Романова. Вона підкреслила, що метою реформування має стати захист прав дитини, створення якомога сприятливіших умов для її розвитку та соціалізації.

Саме соціалізація, спроможність молодої людини знайти своє місце в житті після закінчення навчального закладу є однією з найгостріших проблем. На переконання ініціаторів реформи, саме сімейна форма виховання дасть можливість дитині вирости повноцінним членом суспільства і реалізуватися у житті.

— Ми не будемо ламати напрацьоване десятиліттями, не запропонувавши продуманої раціональної альтернативи. Мусимо подбати про те, щоб дитина та родина, де вона зростатиме, могли отримати весь спектр соціальних, та, якщо потрібно, реабілітаційних послуг, — запевнила Наталія Романова.

Також вона розповіла керівникам освітніх установ про досвід реформування системи інтернатних закладів у інших країнах, передовсім — у Румунії, звідки нещодавно повернулася, та ознайомила з першими кроками до змін у нашій області.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:15

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Вогнеборці ліквідували 4 пожежі у природних екосистемах

Вогнеборці ліквідували 4 пожежі у природних екосистемах 10:49

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 3 га.

Переможці конкурсу дитячого малюнка

Переможці конкурсу дитячого малюнка "Кольорове місто" отримали нагороди 10:35

На майданчику біля краєзнавчого музею 17 вересня відбулося вручення нагород переможцям конкурсу «Кольорове місто», який стартував у квітні цього року.

Ніжин: продовжується прийом Проектів для участі у Громадському бюджеті на 2021 рік

Ніжин: продовжується прийом Проектів для участі у Громадському бюджеті на 2021 рік 10:27

Продовжується прийом Проектів для участі у Громадському бюджеті на 2021 рік. Прийом проектів буде проводитися до 30 вересня 2020 року.

Виставка творів Леоніда Могучова

Виставка творів Леоніда Могучова "Духовна спадщина України" 10:20

Відкрилася виставка талановитого чернігівського художника-графіка Леоніда Могучова «Духовна спадщина України» в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній».