Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 січня, 16:48:42

Наталія Романова: головне в реформуванні інтернатної системи — захистити права дитини

12.10.2016   08:25Агенцiя

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова взяла сьогодні участь у нараді з директорами шкіл-інтернатів області.

Одним з основних питань, обговорених на нараді, було реформування мережі інтернатних закладів Чернігівщини.

— Впроваджуючи у життя будь-які зміни у цій системі, ми повинні пам’ятати, що діти потрапляють до інтернату за складних життєвих обставин. Маємо проявити всю нашу чуйність і мудрість у спілкуванні з такими дітьми, — зазначила Наталія Романова. Вона підкреслила, що метою реформування має стати захист прав дитини, створення якомога сприятливіших умов для її розвитку та соціалізації.

Саме соціалізація, спроможність молодої людини знайти своє місце в житті після закінчення навчального закладу є однією з найгостріших проблем. На переконання ініціаторів реформи, саме сімейна форма виховання дасть можливість дитині вирости повноцінним членом суспільства і реалізуватися у житті.

— Ми не будемо ламати напрацьоване десятиліттями, не запропонувавши продуманої раціональної альтернативи. Мусимо подбати про те, щоб дитина та родина, де вона зростатиме, могли отримати весь спектр соціальних, та, якщо потрібно, реабілітаційних послуг, — запевнила Наталія Романова.

Також вона розповіла керівникам освітніх установ про досвід реформування системи інтернатних закладів у інших країнах, передовсім — у Румунії, звідки нещодавно повернулася, та ознайомила з першими кроками до змін у нашій області.

Останні новини Чернігівщини

Держава прагне захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів

Держава прагне захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів 15:40

У зв’язку зі значним зростанням ціни на газ у Європі та на українських біржах держава має захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів.

Ніжин: відбулося нагородження учасників міського огляду-конкурсу

Ніжин: відбулося нагородження учасників міського огляду-конкурсу 14:51

18 січня відбулося підведення підсумків міського огляду-конкурсу на краще новорічно-різдвяне оформлення.

У погоні за адреаліном. ФОТОрепортаж

У погоні за адреаліном. ФОТОрепортаж 13:37

Всі ці молоді люди з дитинства закохані у техніку.

Виявлено 20 нових випадків COVID-19

Виявлено 20 нових випадків COVID-19 13:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 січня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

Стартував пілотний проект сертифікації вчителів

Стартував пілотний проект сертифікації вчителів 12:05

18 січня стартувала реєстрація вчителів початкових класів для участі у зовнішньому оцінюванні професійних компетентностей. Пілотний проект із сертифікації замінює традиційну атестацію.