Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 08:26:35

Про якість освіти та медицини у районах області

05.10.2016   10:30Агенцiя

На базі Куликівського аграрного ліцею проводили нараду з керівниками обласних профтехучилищ.

В обговоренні також взяли участь перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, очільник обласного управління освіти Микола Конопацький, депутат обласної ради Віктор Труш, керівництво району, підприємці.

На порядку денному — якісне функціонування закладів профтехосвіти в умовах реформування. З цього року ПТНЗ перебувають на утриманні місцевих бюджетів. Для раціонального використання коштів громади варто переглянути систему роботи цих закладів.

— Профтехосвіта, безумовно, є необхідною для України — і Чернігівщини як аграрного регіону, зокрема. Втім такі освітні заклади мають готувати фахівців відповідно до запиту роботодавців. Ми не можемо собі дозволити випускати спеціалістів, що в області не є затребуваними, — зазначив Леонід Сахневич. — Для якісної організації процесу навчання заклади мають налагодити тісну співпрацю з потенційними роботодавцями. Це дозволить не лише створити кращу базу для навчання, а й забезпечити першим робочим місцем випускників ПТНЗ.

Про "кадровий голод" робітничих професій говорили і підприємці. Також вони зауважили, що почасти учні училищ не мають достатньо знань через застарілу навчальну базу.

У свою чергу керівники освітніх закладів нарікають на недостатнє фінансування та зменшення кількості учнів, що і не дозволяє приділити достатньо уваги переобладнанню кабінетів.

Вихід із цієї ситуації учасники обговорення бачать один — підготовка кадрів, так би мовити, на замовлення роботодавців.

— Перш ніж просити державну субвенцію на профтехосвіту на наступний рік, кожне училище має довести, що воно готове працювати та йти на реформування згідно з вимогами часу. Тому керівники професійно-технічних навчальних закладів повинні зараз працювати з бізнесом і владою, щоб вийти на ту модель подальшого розвитку, яка була б для усіх комфортною, — наголосив Арсен Дідур.

Останні новини Чернігівщини

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння 08:26

26 лютого в Чернігові в прес-центрі «Чиста політика» відбувся круглий стіл щодо обговорення результатів діяльності Шкільних служб порозуміння (ШСП) в навчальних закладах Чернігівщини, як одного з механізмів профілактики підліткової агресії.

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано 08:16

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що у рамках проведення спільних заходів з метою підвищення рівня заробітної плати, сплати податків та єдиного внеску, дотримання трудового законодавства фахівцями податкової служби та Держпраці в області проведено співбесіди з 398 cуб’єктами господарювання у сфері торгівлі і тимчасового розміщення та організації харчування та розповсюджено майже 1 тисячу інформаційних буклетів.

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця 08:04

Під час судового розгляду знайшло своє підтвердження обвинувачення чоловіка у тому, що він 11.07.2019, опівдні, перебуваючи біля будинку № 50 по вул. Рокосовського у м. Чернігові, шляхом ривку, з передньої кишені джинсів, відкрито заволодів мобільним телефоном потерпілого марки «Asus».

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці 07:58

Поліцейські оперативно розшукали та затримали чоловіка, який підозрюється у відкритому заволодінні золотим ланцюжком у магазині в центрі Чернігова.

Чернігівський район: рятувальники ліквідували загоряння автомобіля

Чернігівський район: рятувальники ліквідували загоряння автомобіля 07:51

27 лютого о 10:17 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Новий Білоус Чернігівського району сталося загоряння автомобіля ВІС-2345.