Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 22:47:26

Відсоток забезпечення підручниками школярів-восьмикласників наближається до 100%

14.09.2016   10:43Агенцiя

Друк підручників для восьмих класів, який цьогоріч здійснено за кошти державного бюджету, повністю завершено. На сьогодні, вже 87,1 % підручників доставлено до департаментів/управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, які мають передавати книжки школам. Про таке інформує офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.

За даними відомства загалом надруковано 120 % примірників підручників від реальної потреби. Надлишкові 20 % сформують спеціальні резервні фонди, з яких добиратимуться підручники у разі потреби. Наприклад, якщо наступного року кількість восьмикласників у певній школі збільшиться.

Яка ситуація у нашій області? За інформацією управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації в обласний центр централізовано доставлено майже 80 % від потреби підручників для 8-х класів. І вони продовжують надходити. Далі підручники розподіляються для районів та міст, звідки надходять безпосередньо у навчальні заклади.

У випадку, якщо у школі, де навчається ваша дитина, досі немає підручників для 8 класу, необхідно звернутися до місцевих управлінь чи відділів освіти.

У той же час, недостатнім залишається забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів. Ця проблема постала з попереднього 2015/16 навчального року. Адже минулоріч підручники для згаданих класів друкувалися на засадах співфінансування — 50 % коштів з державного бюджету, інші 50 % мали додати з місцевих бюджетів.

На Чернігівщині для придбання підручників і посібників було розподілено обсяг освітньої субвенції між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами у сумі 1 625 900 гривень. Крім того, на придбання навчальної літератури органами виконавчої влади та місцевого самоврядування було виділено додатково кошти з місцевих бюджетів у сумі 1 395 813 гривень.

У підсумку, рівень забезпечення підручниками 4-х та 7-х класів залишається на рівні 80 %. Втім доставка посібників продовжується дотепер.

До кінця вересня очікується забезпечити школярів 8-х класів на 100%, після цього по мірі видруку будуть доставлятися підручники для 4-х та 7-х класів.

У середньому по Україні забезпечення підручниками школярів 4-го класу становить 71,87 %, 7-го класу — 72,58 %.

У тому разі, якщо дитина навчається не у 4, 7 або 8 класах, усі підручники повинні бути в школі, адже за ними навчалися у попередні роки.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно 18:44

Таке рішення ухвалено у зв'язку із збільшенням кількості хворих на коронавірус в місті.

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду 18:21

Відповідно до постанов територіальних виборчих комісій про призначення (оголошення) повторних виборів депутатів сільських рад та виборів міського голови (далі – повторних виборів) на неділю, 17 січня 2021 року, призначено повторні вибори.

Виявлено 221 новий випадок COVID-19

Виявлено 221 новий випадок COVID-19 16:43

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 30 листопада в області зафіксовано 221 новий випадок COVID-19.

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень 15:10

За даними матеріалами зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених статтею 212 КК України. Наразі тривають слідчі дії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.