Обговорили, як залучати кошти на термомодернізацію
Покращити власний будинок просто, а особливо з можливостями, які існують зараз. Про це говорили 5 вересня під час семінару «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках», який організувала Чернігівська міська рада.
Учасниками заходу стали представники Проекту USAID «Муніципальна енергетичні реформа в Україні», ПАТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк», компанії «REHAU», Угоди Мерів-Схід, голова Асоціації ОСББ «Оберіг» (Львів) та Громадянська мережа ОПОРА.
Захід проведений в рамках Днів Сталої Енергії, які тривають цього тижня в Чернігові.
«Системний підхід до впровадження заходів з енергоефективності в багатоквартирних будинках, вибір якісних матеріалів та обладнання, розуміння важливості цих змін для майбутніх поколінь дадуть можливість зберегти екологію та суттєво підвищити рівень життя.
Новітні потреби передбачають прийняття сучасних рішень. Важливо активізувати людей до якнайшвидшого впровадження усіх можливих заходів, а також сприяти підвищенню рівня екологічної свідомості, а відтак – і підвищенню рівня енергоефективності України загалом», – наголосила під час виступу місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Семінар складався з трьох блоків. Перший блок передбачав обговорення проблеми функціонування ОСББ, залучення фінансування та підтримки при впровадженні енергоефективних заходів. Вікторія Погорєлова з Проекту USAID «Муніципальна енергетичні реформа в Україні» розповіла учасникам про кроки прийняття рішення співвласниками багатоквартирних будинків, а також про існуючі шляхи та можливості залучення фінансування для здійснення енергоефективних заходів.
Представники банків ділилися інформацією щодо умов кредитування та кількості вже наданих кредитів. Вони наголосили на заходах, на які спрямовані кредитні кошти, та на документах, необхідних для отримання позики.
У другому блоці йшлося про існуючі технології впровадження енергоощадних заходів. Учасники обговорили, яке технічне рішення здатне забезпечити надійний результат. У третьому блоці були представлені найкращі практики у сфері виконання енергоефективних заходів та особливості підтримки реалізації Угоди Мерів.
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.