Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 11:27:49

Енерджіквест активізував школярів Чернігова. ФОТО

07.09.2016   13:27Агенцiя

Дні Сталої Енергії в Чернігові проходять незвично. Цього року діти змогли долучитися не тільки до лекцій і семінарів з енергоефективності.

3 вересня учні 5-8 класів з різних шкіл Чернігова взяли участь в Енерджіквесті, який провели Громадянська мережа ОПОРА та відділ енергоефективності Чернігівської міської ради.

Квест відбувався в самому центрі Чернігова та передбачав завдання, пов’язані з ощадливим використанням ресурсів. Було сформовано три команди, які проходили випробування та демонстрували свої знання з енергоефективності.

«Мені сподобались завдання квесту, а особливо наша карта – «шапка» з картинками. Ми з однокласниками потрапили в різні команди і змагалися між собою. Весело було робити символ енергозбереження. Ми довго думали, що саме зробити, бо треба було використовувати самих учасників, аби показати. Після завдань стало більш зрозуміло, що таке енергоефективність і навіщо вона потрібна», – розповів учасник квесту Євген, учень 22 ліцею.

 Для того, аби дізнатися чергове завдання, необхідно було вирішити попереднє та отримати розташування потрібної станції, однієї з шести. Учасники квесту стрибали в мішках, грали в дартс, складали слогани та пісні про енергозбереження, а також згадували важливі історичні факти. На кожній станції волонтери ділилися енерго-цікавинками зі школярами.

Після того, як всі учасники успішно пройшли 6 станцій, вони отримали на згадку пам’ятні призи і солодкі подарунки від Громадянської мережі ОПОРА та від міської ради. За перше місце переможці були нагороджені акумуляторними батареями на сонячній панелі.
 «Саме з дитинства треба актуалізувати питання енергозбереження, адже більшість звичок формуються змалечку. Покоління, яке вже зараз ставиться до ресурсів з повагою, має хорошу перспективу економічного та екологічного благополуччя», – наголошує місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Семінари, квести, зустрічі та ігри упродовж проведення Днів Сталої Енергії нагадують жителям, що все починається з їх рішень та бажань кожного дня. Адже те, як ми використовуємо воду у або електроенергію у побуті, впливає на загальну ситуацію в країні.

«У нашому навчальному закладі ми постійно намагаємось проводити заходи, присвячені енергоефективності та енергозбереженню, саме тому долучилися і до цього квесту. Якщо діти будуть знати, як правильно використовувати світло, воду, електроенергію та інші ресурси, то в майбутньому нам не потрібно буде додатково це пояснювати. А форма гри дозволяє і навчити, і відпочити», – прокоментувала захід педагог-організатор Чернігівського обласного ліцею для обдарованої молоді Антоніна Федорченко.Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агенство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Наталя Висіканець
тел. .: +38 093 765 69 31

Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00

25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39

Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18

Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.