Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 01:56:32

Патріотів у Чернігові виховують не завдяки, а всупереч?

23.08.2016   12:56

22 серпня, напередодні Дня Незалежності України у громадському прес-центрі "Ініціатива" відбулось експертне обговорення на тему "Чи має Чернігів політику поширення сучасних патріотичних цінностей?".

Представники міської влади та громадських організацій за круглим столом обговорили проблеми патріотичного виховання в місті.

Основним документом, за яким працюють чернігівські освітяни у даному напрямку є "Концепція національно-патріотичного виховання дітей і молоді у закладах освіти міста". Прийнята концепція  в минулому році і діятиме до 2017 року.

"В першому кварталі 2016 року було проведено 125 зустрічей школярів з учасниками АТО та волонтерами. У другому кварталі таких зустрічей було 120." – розповідає Олександр Мельниченко, головний спеціаліст відділу розвитку загальношкільної і позашкільної освіти та виховання управління освіти Чернігівської міської ради.

В управлінні освіти відзначають співпрацю з громадськими організаціям "Єдина родина Чернігівщини", "Жіноча волонтерська сотня Че" та "Сокіл" - з якими вони працювали в пришкільних таборах.

"Вже другий рік поспіль впроваджується військово-спортивна дитячо-юнацька гра "Джура". Все місто бере участь, у кожному навчальному закладі є команда і в травні проходив міський етап цієї гри." – говорить Олександр Мельниченко.

Проте, як відзначив громадський активіст Олександр Гашпар сума у 33 тисячі гривень, що виділяється на патріотичне-виховання в Чернігові є надзвичайно малою порівняно з іншими містами. Так, у Луцьку на подібні заходи передбачено 670 тисяч, не говорячи про Київ, що заклав під це 47 мільйонів. У Хмельницькому, до прикладу, діє цілий Центр національного виховання молоді.

Як розповіла представник "Цивільного корпусу "Азов" Анастасія Гомбалевська, у деяких школах підготовка до гри "Джура" розпочалась буквально за три тижні до проведення, хоча програма розрахована на підготовку протягом всього року.

Цього літа "Цивільний корпус "Азов" провів дві зміни табору для дітей, де проводилось військово-патріотичне виховання. Фінансувався табір за волонтерський кошт.

"Ми націлюємось на взаємодію з міськими органами і хотіли б поставити це, як програму, якщо вийде. Ми плануємо проводити не лише літні табори, а і пришкільні табори, канікулярні, табори вихідного дня" – відзначила Анастасія Гомбалевська.

Менш оптимістично налаштований голова Чернігівської обласної "Просвіти" Олександр Шевченко, на його думку патріотичне виховання в Чернігові фактично відсутнє, про що говорять суми виділені на цей напрямок.

"Управління не мають займатись заходами, а мають випрацьовувати місцеву політику і контролювати ці процеси. Цим мають займатись інші структури, у тому числі і громадські організації." – зазначив Олександр Шевченко.

Патріотизм, за словами громадського діяча Станіслава Тавлуя, починається вдома. Але в той же час ми маємо використовувати досвід поколінь, які вже ці проходили. Громадські організації на його думку мають об’єднатись і разом написати програму і з нею йти до міської влади.

До цієї ж програми має увійти і фінансування видання дитячих книжок на патріотичну тематику, вважає активіст Сергій Соломаха.

Підсумовуючи, присутні прийшли до висновку, що має бути написана нова цільова програма з патріотичного виховання у Чернігові. Виконавцями ж цієї програми мають стати саме профільні громадські організації.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини