Як співи у ванній впливають на кількість використаної води
Правила поведінки, зрозумілі кожному, розглянули 2 серпня під час інформаційної зустрічі «Як зберігати енергоресурси та заощаджувати гроші?», яку на базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка провела Громадянська мережа ОПОРА.
Учасниками заходу стали активісти Чернігова, журналісти, працівники бібліотеки та всі зацікавлені в тому, як економити власні кошти за комуналку.
Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець розповіла, про що варто пам’ятати, аби житло працювало на вас, а не навпаки. Говорили і про досвід різних країн у ставленні до ресурсів та безпосередньої їх переробки. Відтак, згадали проект декількох невеликих громад Польщі вартістю 13 млн євро, який передбачав будівництво сміттєпереробного заводу. Наразі там чистіше, ніж в деяких державних закладах Чернігова, а вкладені кошти вже повернулися розробникам.
«Формування уважного ставлення до оточуючих нас ресурсів дасть змогу не тільки економити, а й комфортніше жити наступним поколінням. Чим більше людей знатиме, як правильно використовувати прилади в себе вдома, тим більше ресурсів ми зможемо зберегти.
Навіть звичайне встановлення лічильників показує людям, скільки вони реально використовують води, світла або тепла в своєму будинку. Це стимулює жителів ставати більш економними й обачливими», – роз’яснює Наталя Висіканець.
Любите співати під час прийому душу? Швидкий душ не лише додає бадьорості, а й характеризується використанням 30-50 літрів води. При цьому прийом ванни потребує 140-160 літрів, що на 40-60% більше. Тож, скільки води ви хочете витрачати, вирішувати вам.
Наталя Висіканець також розповіла, що можна накопичувати сонячну енергію вдень. Якщо розсунути штори та забрати з підвіконня великі квіти, можна знизити необхідність використання штучного освітлення та зекономити кошти.
Тобто енергоефективні заходи за умови їх правильної реалізації здатні знизити суми у платіжках завдяки економії ресурсів.
Останні новини Чернігівщини
Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 17:21
На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.
Чернігівські самбісти вибороли призові командні місця на всеукраїнському чемпіонаті 16:33
Цими вихідними у Києві відбувся чемпіонат України з бойового самбо серед усіх вікових груп у розділі «Класік».
Поліція Чернігівщини ліквідувала міжнародний канал торгівлі людьми 16:09
Поліцейські затримали 33-річну організаторку міжнародного каналу з вербування і переправлення молодих українок до країн Європи з метою їх сексуальної експлуатації.
Інна Афонченко виборола два «золота» на чемпіонаті України зі стрільби кульової 15:35
З 22 до 28 березня у Київ відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб із порушеннями слуху.
Вікторія Здор виборола дві нагороди на чемпіонаті України з шахів у Львові 15:14
У Львові завершився чемпіонат України з шахів серед юніорів та юніорок до 20 років.