Спортсмени Чернігова цікавляться альтернативними джерелами енергії
Відвідувачі Чернігівської Дитячої Спортивної Юнацької Школи влітку не тільки відпочивають, а й дізнаються нові факти про альтернативні джерела енергії.
![](/uploads/14868-m.jpg)
17 липня Громадянська мережа ОПОРА провела для юних спортсменів інтерактивний семінар «Альтернативна енергія – здорове майбутнє».
«Комплексний підхід до впровадження заходів з енергоефективності, вибір якісних матеріалів та обладнання, розуміння важливості цих змін для майбутніх поколінь дасть можливість зберегти екологію та суттєво підвищити рівень життя. Новітні виклики потребують сучасних рішень. Наша мета – активізувати людей до якнайшвидшого впровадження усіх можливих заходів та сприяння підвищенню рівня екологічної свідомості, а відтак – і підвищенню рівня енергоефективності цілої України», – зазначає місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.
Під час зустрічі мова йшла про те, що, залежно від розташування будинку, будь-який житель міста може використовувати енергію сонячного випромінювання, вітру, а подекуди йводи. Зараз у Чернігові,де проживає близько 300 тисяч людей, встановлено тільки одну сонячну батарею.Звичайно, встановлення сонячногоколектора або вітряка потребує фінансових вкладень, проте в подальшому ці кошти повертаються у вигляді значної економії власних коштів і невідновлюваних ресурсів Землі.
«Раніше чув дещо із соціальних мереж, – говорить учасник семінару Сергій, – проте сьогодні розмежували поняття відновлювані та невідновлювальні ресурси. Вже зрозуміло, як можна виробляти енергію без використання традиційних джерел і без шкоди для навколишнього середовища. Використання таких джерел енергії є гарною альтернативою. Не дивлячись на це, в Чернігові ще не можна побачити багато вітряків та сонячних батарей».
Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники отримали інформаційні постери про особливості збереження тепла в приміщеннях, а також щодо альтернативної енергетики, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.