Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 червня, 12:44:00

Рятувальники взяли участь у профорієнтаційному дитячому заході "Місто професій"

16.05.2016   08:40

14 травня у Чернігові в центральному парку культури та відпочинку рятувальники Управління ДСНС України взяли участь у профорієнтаційному інтерактивному дитячому заході під назвою «Місто професій». Незважаючи на дощ, до парку завітало досить багато дітей разом з їх батьками.

Цей захід в обласному центрі проводиться вже вдруге і направлений на ознайомлення підростаючого покоління з різними професіями. Слід зазначити, що в ході його проведення, співробітники оперативно-рятувальної служби та представники інших спеціальностей надали дітям можливість попрацювати у представлених професіях і отримати першу умовну заробітну плату та витратити її на солодощі.

Найбільшу зацікавленість у дітей викликали професії пожежно-рятувальної служби, зокрема: пожежник-рятувальник, вибухотехнік, водолаз, фахівець радіаційного та хімічно-біологічного захисту, психолог, викладач навчально-методичного центру, працівник КП «Пожтехніка».

Тут діти мали можливість не лише побачити, а й пройти майстер-класи та «влаштувались к ним роботу» до рятувальників, тобто: спробувати за допомогою пожежного ствола влучити струменем води у ціль, вогнегасником загасити справжнє полум’я, приміряти каски, бронежилети, захисні костюми, бойовий одяг, попрацювати з міношукачем, посидіти за кермом оперативно-рятувальної техніки. Крім того, з дітьми проведені конкурси малюнків з протипожежної тематики та пізнавальні бесіди щодо дотримання заходів безпеки життєдіяльності у різноманітних життєвих ситуаціях.  

Після майстер-класів, які влаштували рятувальники, діти виходили щасливими та задоволеними від отриманих вражень. В свою чергу батьки зазначили, що такий захід є гарною можливістю втілити дитячі мрії у життя та зорієнтувати їх у виборі майбутньої професії.

Заступник начальника Управління ДСНС України у Чернігівській області полковник служби цивільного захисту Сергій Власенко зазначив: «Фахівцями обласного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та управління освіти і науки облдержадміністрації постійно здійснюються профілактично-роз'яснювальні заходи, аби привернути увагу дошкільнят та учнівської молоді до недопущення виникнення пожеж, надзвичайних подій за їх участі, а також популяризації професії рятувальника, яка поєднує у собі мужніх, фізично розвинених, цілеспрямованих, але при цьому чуйних і небайдужих до чужої біди людей».

На завершення, батьки, діти, рятувальники та організатори заходу зійшлися на спільній думці, що «Місто професій» носить не лише пізнавальний, але й профілактичний характер. Знайомлячись з різними професіями, діти навчаються поважати їх, цінувати безпеку й відповідально ставитися до рекомендацій фахівців.

Хотілося б зазначити, що, можливо, саме після таких заходів, дехто з дітей вирішить у майбутньому пов'язати своє життя з професією рятувальника та поповнити ряди фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини