Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 липня, 18:42:43

Реформа системи державного фінансування вищої освіти

15.04.2016   07:31Агенцiя

Про реформу системи державного фінансування вищої освіти йшлося під час експертної зустрічі з представниками Міністерства освіти і науки України, що відбулася 14 квітня.

В режимі веб-зв’язку на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів представники Чернігівської ОДА та громадськості мали можливість поспілкуватися з першим заступником Міністра освіти і науки Інною Совсун.

В обговоренні також взяли участь представники громадськості, зокрема, експерт Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні Володимир Ковтунець, а також вищих навчальних закладів.

Окрім Чернігова, в обговоренні взяли участь представники обласних адміністрацій та громадських об’єднань з Дніпропетровська, Львова, Одеси, Полтави та Харкова.

Під час зустрічі мова велась про питання фінансування вищої освіти. Зокрема, Інна Совсун зазначила, що дана система потребує кардинальних змін. Система державного замовлення є застарілою та не спирається на об’єктивні дані та наукові методики, а також дає привід звинувачувати державних замовників у «ручному розподілі». В умовах ринкової економіки, коли приватні компанії становлять більшість на ринку праці, державне замовлення не відповідає запитам суспільства і потребам ринку праці.

Експерти дійшли згоди про те що, державне замовлення не може бути інструментом стимулювання розвитку університетів, адже воно прив’язане до кількості студентів, а отже до кількості ставок викладачів. Останні 25 років всупереч демографічним тенденціям, коли кількість випускників зменшується, в країні спостерігається зростання кількості ВНЗ і студентів.

Також учасники зустрічі обговорювали нову модель фінансування вищої освіти, яка складається з чотирьох елементів. Перший ключовий елемент – це базове (блочне) фінансування ВНЗ. Другий – соціальний фонд. Третій – фонд розвитку (фонд капітальних видатків). Четвертий – фонд державної цільової підтримки, де будуть закладені гроші на підтримку тих категорій населення, яким держава надає додаткову підтримку на здобуття вищої освіти.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58

Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28

В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.

Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.

Конкурсний комітет визначив перевізника на автобусний маршрут №29С 14:24

24 липня у Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання тимчасового міського конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування.

В’ячеслав Чаус зустрівся з прикордонниками, які працюють на Семенівському напрямку 13:33

Очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус працював на північних рубежах області, де разом із начальником 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Олександром Павликом перевірив готовність підрозділів, які виконують завдання на Семенівському напрямку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини