Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 січня, 22:22:30

Виправданий ризик

14.03.2016   08:20

Парафіївська об`єднана територіальна громада – наочна демонстрація можливостей наближення управлінських послуг до населення, отже – мети територіальної реформи в Україні.

Це виправданий ризик, що дозволить, зрештою, створити нову реальність – країну самоврядних громад, де роль держави зведеться до мінімуму. Такі думки висловлювалися під час четвертого семінару, що проводився Центром підвищення кваліфікації для об`єднаних тергромад. З його учасниками, працівниками виконкому, спілкувалися експерт офісу реформ Микола Силенко, начальник управління департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Демиденко, начальник відділу управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Наталія Покідько.

Під час навчання йшлося про формування оптимальної структури виконкому, умови оплати праці їхніх працівників, управління закладами бюджетної сфери, зокрема використання державних субвенцій на освіту та охорону здоров`я. Розглядався проект постанови Кабінету Міністрів України про надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об`єднаних територіальних громад та роз`яснювалася процедура отримання зазначених коштів. Наголошувалося на необхідності розробки стратегії розвитку громади. Також висвітлювалися зміни до тендерного законодавства, зокрема перехід на електронні закупівлі.

Друга частина семінару присвячувалася створенню та функціонуванню центрів надання адміністративних послуг. Відповідно до спільної думки для відносно невеликих громад найкращим рішенням є створення відповідного відділу або сектору виконкому.

Він зможе надавати адміністративні послуги, що відповідають власним повноваженням нових громад. Інші послуги мешканці громад можуть отримувати за допомогою встановлення віддалених робочих місць адміністраторів. На завершення спілкування експерти закликали не чекати змін, а самим пропонувати їх – виходячи з власного розуміння ситуації.

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини