Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 21:52:02

Держава – не комерційне підприємство

03.03.2016   10:36

Послуги, що надаються державою, в жодному разі не можна розглядати як спосіб поповнення доходів. Це, насамперед, результат здійснення владних повноважень, які нами вже сплачені.

Такі думки прозвучали під час другого семінару для виконкомів об`єднаних територіальних громад, проведеного Центром підвищення кваліфікації у Вертіївці.

Йшлося про оптимальні способи формування структури їх виконавчих органів та розподіл повноважень – виходячи з можливої чисельності працівників. Зокрема, увага концентрувалася на найвитратніших бюджетних галузях – освіті та медицині, також порушувалися проблеми функціонування закладів культури.

Учасники навчання розглянули останні зміни в законодавстві, що регулюють діяльність бюджетної сфери, а також ті, що очікуються найближчим чином. Зокрема, порушувалися питання процедури фінансування державою проектів, спрямованих на розвиток інфраструктури нових громад, а також здійснення державних закупівель через елетронні торги. Висловлювалося побажання враховувати бачення потреб громад у разі здійсненння цільових закупок, таких як шкільні автобуси.

Друга частина навчання присвячувалася організації роботи Центрів надання адміністративних послуг. Наголошувалося – існує три способи їх утворення: як органу управління, як структурного підрозділу виконкому або ж – комунального підприємства. Вибір того чи іншого варіанту залежить від самої громади, однак він має бути економічно обгрунтованим та зручним для переважної більшості потенційних користувачів адміністративних послуг.

У зв`язку з цим мовилося про необхідність створення віддалених робочих місць адміністраторів, які б дозволили надавати широкий спектр послуг через Інтернет. Так могли б працювати співробітники спеціалізованого сектору виконкому та старости. Наголошувалося на необхідності виробленя узгодженого підходу до розв`язання порушених проблем.

Заняття проводили експерт Чернігівського офісу реформ Микола Силенко, начальник відділу департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Демиденко, начальник управління адміністративних послуг Чернігівської міськї ради Микола Овсянник.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина знову «помаранчева»

Чернігівщина знову «помаранчева» 17:35

Відповідно до Індикаторів визначення рівнів епідемічної небезпеки, від 21 січня поточного року Чернігівська область разом із п’ятьма іншими регіонами України увійшла до «помаранчевої» зони епіднебезпеки по корона вірусній інфекції.

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі 17:29

Центральна виборча комісія ухвалила документи щодо фінансування проміжних виборів нардепа в ОВО № 206

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки 17:26

Щороку 22 січня, Україна відзначає День Соборності в пам’ять про знакову подію державотворення. Сьогодні в облдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди цього свята.

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов 17:20

Удень 22 січня у Чернігові та області очікується посилення вітру до 15-20 м/с. Пориви вітру можуть спричинити утворення локальних переметів на автошляхах.

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності 16:38

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся до Президента України з закликом провести Форум національної єдності. Про це він написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук.