Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 липня, 08:28:14

Розбиралися, що чекає на жителів багатоквартирних будинків з 1 липня

02.03.2016   07:56Агенцiя

Як вплине на кожний багатоквартирний будинок закон №417-VIII обговорили в Чернігові.

Разом з жителями будинку по Проспекту Перемоги, Громадянська мережа ОПОРА та Регіна Гусак зі ЧМГО Жменя з’ясували, що необхідно робити, якщо мешканці бажають самостійно вирішувати майбутнє свого житла і створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Відповідно до законодавства, кожен багатоквартирний будинок має визначитися з тим, хто буде управителем, в іншому випадку його назначать органи місцевого самоврядування на конкурсній основі.

Саме тому місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець та Регіна Гусак зі ЧМГО Жменя під час зборів надали мешканцям консультативно-методологічну допомогу з приводу поетапного створення ОСББ та роз’яснили особливості закону.

«Коли жителі багатоквартирних будинків матимуть достатню кількість корисної інформації, вони зможуть прийняти виважене і аргументоване рішення щодо майбутнього власного житла. Про що ми й намагалися їм розповісти під час зустрічі. Особливості нового закону №417-VIII такі, що або жителі проявляють активність і прийматимуть рішення самостійно, або компанію-управителя будинку їм буде назначено після 1 липня цього року місцевими органами влади», – прокоментувала захід Наталія Висіканець.

Окрім обговорення актуальних питань, всі учасники заходу отримали постери від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які містять детальні інструкції щодо механізму прийняття спільних рішень в багатоквартирному будинку.

Не тільки громадські діячі, а й представники міської влади вказують, що будуть всебічно сприяти утворенню об’єднань та забезпечуватимуть інформаційний супровід, а також допомагатимуть тим, хто бажає зареєструвати ОСББ. Зокрема, на це планується виділити більше 22 млн грн з міського бюджету.

Вже зараз охочі створити ОСББ в Чернігові можуть отримати консультацію в Центрі надання адміністративних послуг, де працюють кваліфіковані юристи.

Останні новини Чернігівщини

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання 14:59

9 липня на засіданні Колегії Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації говорили про проведену роботу у першому півріччі 2020 року, зокрема про результативність співпраці з громадськими організаціями.

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку 13:20

Моніторинговою групою у складі працівників Департаменту національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександра Малого, Максима Побережнюка та громадського монітора Лариси Шумної здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку.

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень 12:44

У 2019-2020 роках Квартирно-експлуатаційним відділом м. Чернігова та одним з приватних підприємств, зареєстрованим у м. Київ, укладено договори про відшкодування вартості теплової та електричної енергії, спожитої в процесі надання послуг з харчування військовослужбовців.

АНОНСИ ПОДІЙ