Відбувся тренінг по складанню довідника "Інформація для внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій"
Відбувся тренінг по складанню довідника "Інформація для внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій", використовуючи інформаційні ресурси власної місцевості, для бібліотекарів Чернігівської області

17-18 лютого на базі Регіонального тренінгового центру Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка відбувся тренінг по складанню довідника "Інформація для внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій", використовуючи інформаційні ресурси власної місцевості, для бібліотекарів Чернігівської області.
Мета цього тренінгу – навчити бібліотекарів Чернігівської області, складати інформаційний довідник для вимушено переміщених осіб. Цей інформаційний збірник повинендати вичерпну довідкову інформаціюпро установи, організації, заклади освіти, медицини, культури, благодійні фонди та ін., які можуть надати інформаційну, юридичну, психологічну, консультативну та гуманітарну допомогу для вимушених переселенців, допомогти їм орієнтуватися в інфраструктурі Чернігівського регіону та покращити їхню соціальну адаптацію в новій місцевості проживання.
Під час тренінгу були розглянуті такі питання:
- загальна ситуація з переселенцями в Україні та Чернігівській області на сьогоднішній день
- досвід роботи Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка з вимушеними переселенцями
- державні та недержавні інформаційні ресурси для ВПО
- особливості складання інформаційного довідника для вимушених переселенців
- практикум по складанню довідника для ВПО на основі інформації свого району
- особливості отримання перепустки для проїзду в зону АТО
Після тренінгу бібліотекарі відмітили, що отримали багато нової інформації, яка неодмінно стане їм у нагоді при допомозі вимушеним переселенцям.
Останні новини Чернігівщини
“Симфонія тривалістю в життя” триває 10:40
Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) 18 жовтня 2025 року представив глядачам програму, в яку увійшли твори юного Вольфганга Амадея Моцарта.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
20 жовтня: цей день в Україні і світі 10:35
День 1335 Російська агресія - Day 1335 Russian aggression
Забезпечення мобільним зв’язком та інтернетом: на Чернігівщині працювала команда Мінцифри та Мінрегіону 12:44
Стан покриття мобільним зв’язком, оптичним інтернетом в Чернігівській області, особливо в період тривалих відключень електроенергії, обговорювали 15 жовтня на зустрічі в ОВА.
СБУ викрила ще 4 організаторів «ухилянтських схем» на півночі України 12:02
Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та затримала 4-х організаторів оборудок.