Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 23:30:01

Відбулись тренінги з питань медіаграмотності для бібліотекарів

26.12.2015   16:36Агенцiя

24 та 25 грудня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбулись тренінги з питань медіаграмотності для бібліотекарів трьох обласних бібліотек та бібліотекарів Чернігівської ЦБС "Маніпуляції в ЗМІ та як їм протистояти".

Тренер Сльозка Олена пояснювала бібліотекарям як розрізняти інформування від пропаганди завдяки практичним маркерам. Учасники визначали через постери, публікації в пресі, відео пропаганду, соціальну рекламу, піар, рекламу.

Проаналізували персональне медіа-поле, ознайомилися з прикладами використання фейків та "джинси". Під час тренінгу навчалися шукати факти, розпізнавати та фейки, відрізняти інформацію від пропаганди та використовувати для перевірки інформації різні інструменти та медіа-ресурси.

Особливо бібліотекарів зацікавили способи маніпулювання в засобах масової інформації, тому значну частину часу присвятили саме цьому блоку.

Наприкінці тренінгів бібліотекарі висловлювали свої думки з приводу маніпуляцій через медіа. І зробили висновки, що такий тренінг впорядкував їх знання з медіаграмотності, адже саме бібліотекарі працюють з інформацією та поширюють її серед читачів. Тому такий тренінг був просто необхідний. А роздатковий матеріал, з яким працювали впродовж тренінгу обіцяли розповсюдити серед своїх колег.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів 16:56

Шоколадні торти - це насолода, це шоколадний смак, неперевершений аромат і ... бажання куштувати ще і ще. Отже, для всіх поціновувачів шоколадного мистецтва пропонуємо тріо смачних десертів - торт "Їжа диявола", Брауні та Захер.

5 кавових коктейлів для спекотного літа 16:38

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну кави необов’язково — можна зробити кавовий коктейль!

Солодке життя - знамениті шоколадні торти й тістечка 16:33

Нумо зізнаймось собі у тому, що старий добрий шоколадний торт допомагає людям жити; мені він точно допомагає" Одрі Хепберн

25 цікавих фактів про зуби 15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.