Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 липня, 23:38:26

ІV "Розумовські зустрічі" в Чернігові

05.12.2015   10:23Агенцiя

Децентралізація державної влади, процес об’єднання територіальних громад, реформування системи виконавчої влади в Україні та відповідний досвід зарубіжних країн обговорювалися під час міжнародної конференції "IV Розумовські зустрічі".

Захід, що відбувся 3 грудня в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, зібрав теоретиків та практиків в галузі державної служби, місцевого самоврядування, науковців, викладачів вишів з України та зарубіжних країн.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся заступник голови облдержадміністрації Сергій Биконя, який зазначив, що прийнятий в останні два роки Україною курс на реформування системи владних інституцій та відповідні нормативні документи потребують якнайшвидшого формування кадрів нової генерації та запровадження нових підходів у роботі органів влади на загальнодержавному та регіональному рівнях.

«Від сучасних державних службовців багато в чому залежить успішність реалізації тих завдань, що сьогодні стоять перед Україною. Особливу роль в цьому відіграє управлінська еліта, здатність керівників грамотно організовувати управління, вчасно прогнозувати та реагувати на суспільні виклики. Тому сьогоднішня зустріч має спонукати до відкритого діалогу, наукового пошуку, фахових дискусій щодо напрямів удосконалення і розвитку державної служби України та реформування системи влади в Україні»,  зазначив представник виконавчої влади області.

До відкриття «Розумовських зустрічей» надійшли також вітання від імені Чернігівської обласної ради та Національного агентства України з питань державної служби. Наголошувалося, що конференція збирає тих, кому небайдужі проблеми модернізації державної служби України, питання децентралізації та територіальної реформи, світового та вітчизняного досвіду державного управління, підвищення ефективності регіонального врядування та розвитку заможних і самодостатніх територіальних громад. Завдяки цьому влада отримує виняткову можливість провести фахову та прагматичну дискусію, результати якої стануть потужним важелем у реалізації вищезазначених реформ на шляху європейської інтеграції України.

Подальша робота пленарного засідання та секцій присвячувалася актуальним проблемам реформування державної служби, поточному перебігу процесів децентралізації в Україні та Чернігівській області зокрема. Слухаючи відповідні доповіді представників від Латвії, Польщі та США, учасники конференції мали нагоду порівняти їхній історичний та сучасний досвід реформування, обсяг повноважень та діяльність органів місцевого самоврядування з українськими реаліями.

Участь у заході взяли науковці, освітяни, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування міст Варшави (Польща), Гомеля (Білорусь), Москви (Росія), Риги (Латвія), Києва Чернігова, Луцька, Чернівців та ін. Вони представляють Гомельський філіал установи освіти Федерації профспілок Республіки Білорусь «Міжнародний університет «МИТСО», Центр політико-правових реформ (м. Київ), Латвійський університет, Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв, Корпус Миру в Україні та ін.

Матеріали учасників конференції увійдуть до третього номера збірника наукових праць «Розумовські зустрічі».
 

Останні новини Чернігівщини

Під час нересту у браконьєрів вилучено 958 кг незаконно добутої риби та понад 16 км сіток

Під час нересту у браконьєрів вилучено 958 кг незаконно добутої риби та понад 16 км сіток 14:10

З 25 березня по 29 червня на Чернігівщині тривала весняно- літня нерестова заборона щодо вилову водних біоресурсів.

Мешканець Чернігова отримав вирок за пропаганду війни

Мешканець Чернігова отримав вирок за пропаганду війни 14:04

За матеріалами Служби безпеки України Деснянський районний суд Чернігова заочно засудив місцевого мешканця за публічні заклики до війни, які він поширював через інтернет.

Підтверджених випадків COVID-19 в області – 576

Підтверджених випадків COVID-19 в області – 576 13:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 6 липня зафіксовано 3 нових випадки COVID-19: два у Чернігові та один у Козелецькому районі (хворий був госпіталізований до районної лікарні з пневмонією). Чернігівці лікуються амбулаторно.

Джерела доходів населення області. ДОВІДКА

Джерела доходів населення області. ДОВІДКА 13:47

За підсумками вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, середньомісячні сукупні ресурси (доходи) середньостатистичного домогосподарства Чернігівської області 2019 році зросли порівняно з 2018 роком на 15% та становили 11180 грн (в Україні – 12118 грн).

Поліцейські затримали особу, підозрювану у вбивстві

Поліцейські затримали особу, підозрювану у вбивстві 13:38

Поліцейські Чернігівського відділу поліції помістили до ізолятора тимчасового тримання чоловіка, який обґрунтовано підозрюється у завданні десятка смертельних ножових поранень знайомому.