Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 22:56:55

В області розпочато акцію "16 днів проти насильства"

26.11.2015   11:34Агенцiя

Про причини цього ганебного явища та дії щодо його подолання і попередження говорили 25 листопада на прес-брифінгу в облдержадміністрації.

Директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш презентувала план участі області у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», яка триватиме з 25 листопада по 10 грудня. Акція покликана привернути увагу громадськості до проблеми подолання насильства в сім’ї та сприяти формуванню у свідомості громадян нетерпимого ставлення до насильства. Акція також спрямована на активізацію партнерського руху органів державної влади, державних закладів, установ та громадських організацій.

Ніна Лемеш озвучила статистичні дані щодо випадків сімейного насильства. За 9 місяців цього року в області зафіксовано 3060 звернень щодо фактів насильства в сім’ї. Це на 20% менше, ніж надійшло в аналогічному періоді минулого року. Майже у 94% зверталися за допомогою жінки.

Зі слів старшого інспектора управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області Марини Нітченко, викликають особливе занепокоєння повторні звернення. Адже це означає, що проблема не вирішується, і зачасту жінки самі не готові радикально змінювати ситуацію. Діють стереотипи стосовно насильства. Важливим, на думку представника правоохоронних органів, є зміни в законодавстві. Запроваджені адміністративні арешти мають вплив на кривдників, змушують їх замислитись над своєю жорстокою поведінкою та змінювати її.

На профілактичному обліку правоохоронних органів на даний час перебуває 2081 особа, яка вчинила домашнє насильство. Офіційні попередження про недопустимість вчинення насильства в сім’ї винесено 1751 особі, захисні приписи – 217.

Заступник начальника Служби у справах дітей ОДА Юлія Олифіренко розповіла про дії стосовно попередження насильства по відношенню до дітей. Вона зазначила, що наразі на обліках служб у справах дітей області перебувають 32 дитини, які зазнали різного роду насильства та жорстокого поводження. Розроблено Індивідуальні плани щодо їх соціального захисту.

Дієвим інструментом надання допомоги дітям, які стикнулися з такою проблемою, є діяльність трьох центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. Центри розташовані у Чернігові, Ніжині та селі Хмільниця Чернігівського району. Тут дітям надається поглиблена психологічна, педагогічна, соціальна, медична та правова допомога, здійснюється психолого-педагогічна корекція та реабілітація. Із 292 дітей, які з початку року проходили реабілітацію в центрах, 7 потребували цього через жорстоке поводження в родині або загрозу його вчинення.

Заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Старовойт розповіла про Обласний центр соціально-психологічної допомоги, до якого можуть звертатися члени сімей, по відношенню до яких вчинено насильство. Також вона зупинилася на важливості проведення індивідуальної роботи з постраждалими особами у кожному конкретному випадку. Зазначила, що саме на це спрямовують допомогу жертвам насильства спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Учасники брифінгу відзначили важливість тісної співпраці всіх суб’єктів, які здійснюють заходи щодо попередження насильства: як органів виконавчої влади, так і громадських організацій, зокрема, представників Спілки жінок України.


До відома:

За даними опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, хоча б одного з видів насильства зазнавали 65% дітей віком від 12 до 17 років та 89% дорослих. Діти найчастіше потерпали від психологічного насильства (45% опитаних дітей), дорослі – від фізичного насильства (63% опитаних) та психологічного (62%).

За даними ООН, щороку кожна третя жінка у світі потерпає від домашнього насильства, а 70% загиблих насильницькою смертю жінок – вбиті колишніми або нинішніми партнерами.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно 18:44

Таке рішення ухвалено у зв'язку із збільшенням кількості хворих на коронавірус в місті.

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду 18:21

Відповідно до постанов територіальних виборчих комісій про призначення (оголошення) повторних виборів депутатів сільських рад та виборів міського голови (далі – повторних виборів) на неділю, 17 січня 2021 року, призначено повторні вибори.

Виявлено 221 новий випадок COVID-19

Виявлено 221 новий випадок COVID-19 16:43

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 30 листопада в області зафіксовано 221 новий випадок COVID-19.

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень 15:10

За даними матеріалами зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених статтею 212 КК України. Наразі тривають слідчі дії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.