Безробітні з’ясували, хто керуватиме житлом в Чернігові
Хто повинен керувати житлом, вирішували 20 листопада учасники тренінгу в Чернігові. Громадянська Мережа ОПОРА за сприяння Чернігівського міського центру зайнятості розповіла, чи може держава допомогти звичайним жителям в економії коштів й ресурсів.
454 кредитів на суму понад 5,5 млн. грн видано по Чернігову в рамках державної програми підтримки енергоефективності, але жоден кредитний договір з ОСББ не оформлений. На цьому наголосив начальник управління економіки Чернігівської міської ради.
«Відповідальність за житло лежить на власнику. Саме споживач має визначати, хто буде представляти його інтереси, керувати житловим фондом і зберігати його у відповідному стані. Це важливий та необхідний крок до енергонезалежності усієї держави», – наголосила координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.
Більшість осель досі обігріває вулицю через недостатню ізоляція вікон і дверей, слабке утеплення стін. При цьому, енергоефективні будинки, за словами фахівців, більш економічні. Наприклад, 26 млрд грн українці щорічно переплачують за обігрів свого житла.
Як цього уникнути, розповідала модератор заходу. Це конкретні кроки для кожного будинку, які можна реалізувати за допомогою фінансової підтримки держави у вигляді компенсації до 40% коштів, витрачених ОСББ на енергоефективні засоби.
Присутні отримали також інформаційні матеріали, які деталізують тематику заходу, та підготовані Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
За січень-грудень 2025 року на Чернігівщині сплачено 43 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 09:09
Платниками Чернігівщини протягом 2025 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 27,2 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 24,4 відс. (на 5,3 млрд грн) перевищує факт надходжень 2024 року.
14 січня: цей день в Україні і світі 09:04
День 1421 Російська агресія - Day 1421 Russian aggression
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини катував місцевих мешканців 17:20
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 12 років позбавлення волі отримав ще один російський військовий, який причетний до воєнних злочинів під час тимчасової окупації частини Чернігівської області.
У Прилуках та на Ніжинщині поліцейські викрили місцевих мешканців у незаконному зберіганні боєприпасів 16:24
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції під час санкціонованого обшуку в господарстві 53-річного прилучанина виявили та вилучили гранату із запалом.
Увага! Поліція Чернігівщини розшукує зниклу безвісти 16-річну дівчину 16:22
Чернігівським районним управлінням поліції розшукується безвісти зникла Маценко Софія Василівна, 2009 року народження, мешканка Чернігова.