Екоактивісти навчають школярів поводитися з батарейками
З 16 листопада стартував проект «Дні екології в школах міста Чернігів», реалізований громадською ініціативою «Еко Місто» за підтримки British Council в рамках програми Active Citizens.
Згідно проекту у кожній школі міста має пройти лекція-презентація на екологічну тематику. Перші з них вже пройшли в гімназії гуманітарно-естетичного спрямування №31, загальноосвітніх школах №19, 20 та 17.
Оскільки в травні 2015 року активісти «Еко Місто» встановили бокси для збору батарейок в школах Чернігова, свої лекції вони присвятили саме цій темі. Школярам розповідають про історію створення елементів живлення, їхню шкоду довкіллю та здоров’ю людей, процес переробки та речі, які можна виготовити з частин відпрацьованих батарейок.
Оскільки лекції проходять в інтерактивній формі, діти жваво долучаються до обговорення, включаються в спільну роботу та з цікавістю спостерігають за слайдами на екрані. Гарно оформлена візуальна частина презентації допомагає привернути та утримати увагу слухачів, а також дає їм можливість легше засвоїти корисну інформацію.
«Ми хочемо доносити до дітей нові знання у вигляді неформальної освіти. Контейнери стоять в школах вже півроку, але ми бачимо, що ще не всі навчальні заклади включилися до процесу збору батарейок.
Тому наш проект спрямований в тому числі й на те, аби зібрати їх якомога більше, – говорить організатор Сергій Безбородько. – Ми вже зібрали 25 тисяч, але для такого міста, як Чернігів, це не надто велика кількість. За статистикою одна людина щорічно використовує п’ять батарейок. В нашому місті проживає приблизно 300 тисяч чоловік, що в сумі дає 1,5 мільйони відпрацьованих батарейок на рік. Сподіваємося, після проведеної інформаційної кампанії кількість зібраних елементів живлення виросте».
Лекції в міських школах продовжаться до середини грудня.
З нового року «Еко Місто» розпочне новий проект, спрямований на популяризацію окремого збору батарейок. За кожний принесений елемент живлення учні отримуватимуть спеціальні екомонети, які згодом зможуть обміняти на корисні сувеніри – чашки, ручки, блокноти та інші предмети канцелярії.
Останні новини Чернігівщини
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.
На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41
До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.
У Чернігівському районі поліція притягнула до адміністративної відповідальності водія, який у нетверезому стані скоїв ДТП 13:36
Поліцейські під час встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди з’ясували, що причетний до неї водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.