Проведені заняття з питань цивільного захисту
З 19 по 27 жовтня у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області відповідно до Плану комплектування на 2015 навчальний рік проводились заняття із заступниками керівників суб’єктів господарювання.
В ході цього викладачі центру ознайомили слухачів з новими нормативними документами по безпеці життєдіяльності та роз’яснили організацію і функціонування системи цивільного захисту, заходи щодо зменшення наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також порядок планування та проведення евакуаційних заходів у разі загрози або виникнення небезпеки.
Окрема тема занять була присвячена питанням медицини, адже цими знаннями повинні володіти якомога більше людей, щоб у разі необхідності мати змогу вчасно, а головне правильно надати першу медичну допомогу постраждалим. Після вивчення теоретичної частини, зі слухачами проведено практичні заняття для більш якісного засвоєння матеріалу і відпрацювання на тренажерах навичок з серцево-легеневої реанімації, а також накладання пов’язок і шин як за допомогою медичних засобів, так і підручних матеріалів.
Після закінчення занять викладачі центру провели зі слухачами "круглий стіл" щоб визначити єдину думку стосовно сприйняття питань цивільного захисту. Також слухачі отримали відповідні посвідчення державного зразка, що дійсні протягом 5 років. Проте головним є те, що присутні набули основні знання щодо запобігання надзвичайним ситуаціям та правилам дій в разі їх виникнення, оскільки життя і здоров’я людей є основним завданням нашої держави.
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.