Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 грудня, 07:15:58

Напрями соціальної підтримки неповнолітніх, які перебувають у конфлікті із законом

25.09.2015   07:09Агенцiя

Одним із видів складних життєвих обставин, в які потрапляє людина, є перебування її або члена родини у конфлікті із законом. Це небажані та надзвичайно складні обставини в житті як для особи, яка порушила закон, так і для членів її сім’ї.

Відомо, що в подальшому засуджена людина опиняється в ситуації нової соціальної реальності. На жаль, не кожному вдається самостійно перебороти складнощі у поверненні до загальноприйнятих норм життя, тому наслідки можуть бути негативними - втрата родинних стосунків, втрата здоров’я внаслідок обраного людиною способу життя та інше.

Підлітки, які перебувають у конфлікті із законом, відносяться до категорії осіб так званої групи ризику. Це обумовлено двома ознаками проблем.

По-перше, це низка негативних соціальних чинників юридичного та матеріального характеру: відсутність, як правило, майна, достатньої освіти, конкурентоспроможної професії, досвіду спілкування і відстоювання своїх прав у численних інстанціях, брак набутих міцних соціальних зв’язків, які б допомогли у вирішенні проблем. По-друге, це відсутність достатнього життєвого досвіду, сформованих соціально-психологічних стереотипів, усталених навичок дотримання загальноприйнятих соціальних норм поведінки. Досить часто більшість цих проблем поєднані в комплексі, що вкрай загострює ситуацію клієнта, зумовлює труднощі легалізації і набуття прийнятного соціального статусу, проблеми у працевлаштуванні, подальшому навчанні, стосунках з оточенням.

Основним очікуваним результатом соціальної роботи з неповнолітніми, які перебувають у конфлікті із законом, має стати набуття прийнятного соціального статусу особистості, формування відчуття психологічного комфорту клієнтів від ведення способу життя, сумісного із загальноприйнятими у суспільстві нормами і правилами.

Цьому сприяє групова профілактична та інформаційна робота з названою категорією дітей.

Чернігівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Чернігівським міським відділом кримінально-виконавчої інспекції було проведено просвітницько–профілактичне заняття для неповнолітніх, засуджених до виконання покарань без позбавлення волі, на базі Клініки, дружньої до молоді.

Мета заходу – підвищити рівень знань учасників про небезпеку інфікування хворобами, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІД, а також сприяти засвоєнню навичок їх профілактики.

Психолог КДМ Павло Коротков під час заняття навчав дітей налагодженню контакту із соціальним оточенням, а також взаємовідносин із однолітками.
 

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ