Громадські активісти Чернігівщини вивчають механізми захисту соціально-економічних прав
Семінар для представників громадських організацій Чернігівської області на тему “Механізми забезпечення права на соціальний захист” відбувся в Чернігові 2 березня.
За словами виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктора Тарасова, питання ефективного захисту соціальних-економічних прав, проблеми обмеження пільг та соціальних виплат пільговим категоріям громадян набули особливого резонансу в сучасному українському суспільстві. Це свідчить про необхідність невідкладного реформування системи надання пільг в державі та реалізації продуманої державної соціальної політики. ЗМІ та неурядові організації не можуть залишатись осторонь від цього процесу
Детально про теперішню ситуацію з дотриманням права на соціальний захист в Україні розповів юрист Української Гельсінкської спілки з прав людини Максим Щербатюк. Він висвітлив конкретні національні та міжнародні механізми захисту соціально-економічних прав українських громадян, а також навів наявні шляхи вирішення найбільш розповсюджених порушень у цій сфері на сучасному етапі. На думку пана Щербатюка, через ускладнення захисту соціально-економічних прав в судових інстанціях України, найбільш перспективним та ефективним способом захисту порушених таким чином прав є звернення до Європейського суду з прав людини.
Питання доступу до публічної інформації як одного з нових механізмів захисту соціально-економічних прав висвітлив начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Олександр Соломаха. Він зупинився й на вимогах Закону України “Про захист персональних даних”, адже громадські організації у своїй повсякденній діяльності працюють із певними базами соціально вразливих верств населення.
Учасники семінару зійшлися на думці, що в такій ситуації, яка наразі склалася в державі, саме громадські організації здатні активізувати громаду на захист своїх соціально-економічних прав, налагодити міжсекторне співробітництво у питаннях розв’язання проблеми обмеження соціальних виплат та пільг, гарантованих законодавством вразливим верствам населення. Крім того, вони можуть здійснювати громадський моніторинг діяльності органів влади у сферах, пов’язаних із соціальним захистом.
Віктор Тарасов
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression