Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 13:09:29

Семінар - зручний формат спілкування податківців з платниками податків

15.08.2015   09:15

Днями в ДПІ у м. Чернігові відбувся загальний семінар з актуальних питань податкового законодавства та ЄСВ для платників податків міста, а саме: новації, запроваджені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», нюанси сплати авансових внесків з податку на прибуток, особливості справляння платежів до місцевого бюджету, порядок нарахування та сплати акцизного податку з реалізації підакцизної продукції, правомірність застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску тощо.

руки

руки

Про особливості складання податкової звітності з ПДВ за звітні періоди, починаючи з липня 2015 року присутнім розповіла начальник відділу  контролю за декларуванням податку на додану вартість Вікторія Соломко. Вона детально ознайомила учасників семінару з нюансами заповнення розділів I-IV декларації з ПДВ.

«Порядок заповнення звітності викладений у листі ДФС України від 07.08.2015року №29168/7/99-99-19-03-02-17 «Щодо особливостей заповнення звітності з ПДВ за липень 2015 року». Прочитати лист можна за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvann...»,- зазначила виступаюча.  Крім того  Вікторія Соломко повідомила, що при порушенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених до 1 жовтня 2015 року, норми пункту 120 прим.1.1 ст. 120 прим. 1 Податкового кодексу України, щодо штрафних (фінансових) санкцій, не застосовуються.

На питанні порядку заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків за формою № 1ДФ зосередила увагу присутніх  начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Алла Супрун.

«Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента», - поінформувала фахівець податкової.  Вона докладно розповіла про коригування показників розділів I та II розрахунку. Також присутні обговорили питання легалізації найманої праці та оформлення трудових відносин, що забезпечить ріст надходжень податку з доходів фізичних осіб та військового збору.
       
Про нараховування та  відображення  у звіті  ЄСВ  виплат мобілізованим працівникам розповіла присутнім заступник начальника відділу адміністрування єдиного соціального внеску Лілія Лизогуб. Вона зосередила увагу на тому, що при нарахуванні мобілізованим працівникам середнього заробітку, шо компенсується з бюджету, таким особам присвоюється код категорії «48». Зазначений код категорії застрахованих осіб застосовується при відображенні в таблиці 6 додатка 4 до Порядку №435 виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. При цьому нарахування та утримання із таких виплат не здійснюються.

Крім того платникам нагадали про своєчасність сплати податків і зборів, обов’язок щодо підтвердження відомостей про юридичну особу в Єдиному державному реєстрі, подання звітності в електронному вигляді, електронні сервіси, якими можна скористатися на офіційному веб-порталі ДФС України.

У проведенні семінару  взяла участь  завідувач відділу соціальних виплат і перевірок страхувальників  Чернігівської міської ВД ЧОВ ФСС ТВП Алла Чайковська. Вона зупинилася на змінах щодо розрахунку страхових виплат за кошти фонду соціального страхування та забезпеченні застрахованих осіб путівками на реабілітаційне лікування.

По закінченню семінару фахівці інспекції надали відповіді на запитання, які цікавили учасників заходу.

Останні новини Чернігівщини

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни 08:59

Сергій родом із Чернігівщини, але все своє свідоме життя прожив у столиці. За освітою - юрист.

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб 08:53

На Чернігівщині випікають та безоплатно роздають хліб для гуманітарних потреб жителів. Для цього за координації і підтримки Чернігівської ОВА область отримала 90 тонн борошна

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України 08:47

Прилуцькі спортсмени збірної команди ГО «Чернігівська федерація армспорту» вдало виступили на Чемпіонаті України із армрестлінгу – вибороли «золото» та «бронзу».

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн 08:41

16 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками ГУНП у Чернігівській області на водоймах Корюківського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік 08:27

Школа у Старому Білоусі, як і чимало інших навчальних закладів Чернігівщини, суттєво постраждала під час російських обстрілів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини