Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 жовтня, 04:59:44

Навчальний візит до Польщі

20.07.2015   12:44Агенцiя

Представники Чернігова – громадські активісти Ірина Бабчук та Анна Ніколенко-Баєва, а також заступник начальника фінансового управління міської ради Олена Лисенко і радник міського голови Ірина Синельник – відвідали Польщу у рамках ознайомлення з кращими практиками впровадження партиcипаторного бюджету (громадського, або бюджету участі).

Учасники поїздки побували у чотирьох польських містах – Гданську, Гдині, Сопоті та Торуні, де зустрілися із представниками влади та громадськості, ознайомилися із особливостями проведення інформаційної кампанії бюджету участі, організації голосування за проекти, і власне втілення поданих жителями міста пропозицій. Адже партиcипаторний бюджет передбачає посилення ролі громадськості у формуванні міського бюджету, певна частина коштів спрямовується на реалізацію проектів, запропонованих жителями міста і підтриманих на публічному голосуванні.

За словами віце-мера міста Сопота Марціна Сквєровського, громадський бюджет є дієвим інструментом активізації суспільства, важливим елементом у розбудові громадянського суспільства та проведенні бюджетної дискусії. Сопот першим у Польщі залучив громадян до участі у формуванні громадського бюджету. "Ми переконалися, що це була дуже добра ідея. Вважаю, що за два роки усі польські міста матимуть громадський бюджет", - сказав він.

Як зазначила О.Лисенко, цього року у Чернігові теж проводитиметься конкурс проектів парcипаторного бюджету для реалізації їх у 2016 році. На її думку, візит до Польщі був корисним з практичної точки зору, хоча окремі питання потребують ще консультацій. Наприклад, організація голосування, адже у Польщі можлива персоніфікація громадянина через Інтернет завдяки індивідуальному персональному номеру. В Україні для органів місцевого самоврядування поки що це ускладнено через відсутність доступу до відповідних баз даних.

"Ми будемо враховувати польський досвід, хоча матимемо і власні напрацювання, враховуючи наші можливості", - зазначила О.Лисенко. Вона додала, що робоча група з впровадження партиcипаторного бюджету закінчує розробку відповідного положення. Упродовж місяця документ буде винесено на затвердження виконавчого комітету міської ради та розгляд депутатів Чернігівської міськради.

Навчальний візит тривав 13-17 липня у рамках проекту "Партисипаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення справжнього партнерства із органами влади", що реалізується Польсько-українською фундацією співпраці ПАУСІ у Чернігові, Черкасах і Полтаві.

 

Довідка:
Польсько-українська фундація співпраці ПАУСІ була заснована у 2005 році. Вона є правонаступником Польсько-американсько-української ініціативи про співпрацю, що спрямовувала свою діяльність на передачу Україні успішного досвіду Польщі у процесі переходу до ринкової економіки та розбудови демократичного громадянського суспільства.
На сьогодні місією фундації є розвиток спроможності України інтегруватися до європейських та євроатлантичних структур через запровадження європейського, у тому числі і польського досвіду, в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10

Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.

Призначено нового керівника Чернігівської окружної прокуратури 08:39

Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Дейнека представив колективу Чернігівської окружної прокуратури нового керівника – Дениса Тетеніча.

Зловживання, привласнення бюджетних коштів, порубки та безпідставні бронювання –прокурори Чернігівщини викрили чергові фактипротиправної діяльності. Понад 107 млнгрн збитків 17:35

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у взаємодії зіншими правоохоронними органами області повідомили про підозру29особам, серед яких очільник міста, депутат місцевої ради, начальники управлінь міських рад, керівниця освітнього закладу, майстер лісу,колишні працівники виправної колонії, директори товариств та підприємці. Загальна сума завданих збитків становить понад 107 млн грн.

До уваги пасажирів "Укрзалізниці" — зміни руху поїздів на Ніжинському напрямку 16:59

АТ «Українська залізниця» повідомляє, що через ворожі обстріли рух поїздів на Ніжинському напрямку обмежено. Поїзди курсують із затримкою:

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини