Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 22:51:51

Естонці навчали українських медиків рятувати бійців на полі бою

15.06.2015   17:57Агенцiя

Фельдшер батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів» Віталій Алферьонок повернувся з Естонії, де пройшов курс тактичної медицини за стандартами НАТО.

Естонці поставили собі за мету за допомогою тижневих практичних занять допомогти українським медикам підняти відсоток виживання поранених бійців на фронті.
Навчання проходило на комп’ютеризованих манекенах, які повністю відображають особливості людського організму. Наприклад, якщо курсант допускав помилку під час надання допомоги, манекен «помирав».

На полі бою медик, як янгол-охоронець, бо від його вмінь часто залежить життя пацієнта. Наприклад, найближчий госпіталь або лікарня від місця дислокації батальйону «Чернігів» на Донбасі – близько ста кілометрів…

Саме тому правильне надання допомоги пораненому протягом першої години визначає чи буде він жити. Цим премудростям й навчали естонці українських колег.
Після курсу навчання медики складали екзамен. За рівнем набутих знань Віталій увійшов до трійки лідерів, хоча серед курсантів були й імениті професійні хірурги.

Сержант міліції розповідає, що доводилося надавати медичну допомогу і армійцям, і нацгвардійцям, й бійцям інших добровольчих батальйонів. Роздавав місцевим жителям медикаменти, лікував їх, а потім бабусі, які ще недавно називали чернігівців хунтою, на знак вдячності обнімали сержанта, як рідного.

Каже, що якось лікував полонених сепаратистів, бо для медика всі пацієнти рівні. Це в бою вони були ворогами, а після бою – медик і пацієнт. Зараз у спецбатальйоні вже є реанімобіль, укомплектований усім необхідним, в тому числі, дефібрилятором та системою підтримки дихання.

Колеги-медики вже давно помітили, що коли Віталій супроводжує пацієнта до шпиталю чи лікарні, з ним обов’язково все буде гаразд. Фельдшер посміхається і каже, що дійсно, це так, бо від своєї бабусі-знахарки успадкував багато знань і вмінь, які офіційна медицина ще не практикує.

Самому ж Віталію виживати на фронті й берегти психіку від травм допомагає звичайний здоровий гумор і вміння під час вогневих контактів концентруватися на виконанні бойового завдання, відключаючи зайві емоції.
В майбутнє дивиться з оптимізмом, адже все життя попереду, і мріє колись все-таки здобути вищу медичну освіту.

Зараз же буде впроваджувати в життя стандарти НАТО в рятуванні бійців на полі бою.
P.S. Федеральна служба безпеки оголосила сержанта міліції Віталія Алферьонка небажаною особою на території Росії й заборонила йому в’їзд до країни, де проживають його родичі.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів 16:56

Шоколадні торти - це насолода, це шоколадний смак, неперевершений аромат і ... бажання куштувати ще і ще. Отже, для всіх поціновувачів шоколадного мистецтва пропонуємо тріо смачних десертів - торт "Їжа диявола", Брауні та Захер.

5 кавових коктейлів для спекотного літа 16:38

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну кави необов’язково — можна зробити кавовий коктейль!

Солодке життя - знамениті шоколадні торти й тістечка 16:33

Нумо зізнаймось собі у тому, що старий добрий шоколадний торт допомагає людям жити; мені він точно допомагає" Одрі Хепберн

25 цікавих фактів про зуби 15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.