Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 16:48:33

В Чернігівському державному технологічному університеті відкрито навчальний центр Delcam

18.02.2012   12:07Агенцiя

Delcam plc – один з світових лідерів в розробці CAD/CAM продуктів для моделювання, виготовлення та контролю складних виробів та технологічної оснастки в машинобудуванні, транспорті, медицині та дизайні. Компанія була заснована в 1977 році в Кембриджському університеті. Постійний розвиток компанії обумовлений попитом програмного забезпечення. На сьогодні їхніми розробками користуються більше 20 тис. організацій в більше як 80 країнах світу.

Компанія Delcam активно співпрацює з провідними вищими навчальними закладами світу з метою підготовки фахівців з тривимірного моделювання та програмування верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК). В Україні подібні навчальні центри відкрито в 20 вишах, серед яких Київський і Харківський політехнічні інститути, Львівська політехніка і Донецький національний технічний університет. Чернігівський державний технологічний університет стане двадцять першим навчальним закладом в Україні і першим в області, де відкриється подібний навчальний центр.

Урочисте відкриття центру відбулося 15 лютого 2012 р. о 10-00 в Залі засідань вченої ради (к. І-224). На відкритті були присутні Генеральний директор Delcam Plc Хью Хамфріс, ректор Запорізького національного технічного університету проф. С.Б.Беликов, директор ТзОВ “Центр САПР” О.Й. Борисенко, представник Delcam Plc в країнах СНД Н.В. Погодаєва, керівництво навчального центру Delcam в ЗНТУ.

В урочистому відкритті взяли участь керівники провідних підприємств міста, знані науковці і фахівці з автоматизації технологічних процесів і тривимірного моделювання.

Коротка довідка про програмне забезпечення Delcam.

Поверхневе моделювання є найбільш сильною стороною пакету POWERSHAPE. Побудова поверхонь стала набагато простіше, і в той же час збереглися всі можливості редагування форми. POWERSHAPE автоматично пропонує найбільш відповідний спосіб побудови поверхні. У той же час у користувача на будь-якому етапі зберігається можливість самостійно задати необхідний йому спосіб і параметри побудови.

Delcam POWERMILL – пакет для підготовки високоефективних керуючих програм для фрезерних верстатів з ЧПК. Він дозволяє підвищити продуктивність верстатів і, одночасно з цим, досягти найвищої якості при виготовленні деталей і оснащення. Delcam POWERMILL традиційно вважається кращою системою підготовки керуючих програм (КП), для фрезерної обробки виробів складної форми.

Delcam POWERINSPECT – система контролю точності за допомогою 3-координатних контрольно-вимірювальних машин і маніпуляторів. Поєднуючи переваги широкого спектру можливостей і простоти у використанні, він дозволяє контролювати складні деталі методом порівняння їх з вихідними комп’ютерними моделями, створеними в CAD-системі. Delcam POWERINSPECT дозволяє контролювати як складні поверхні вільної форми (показуючи відхилення будь-яких виміряних точок від комп’ютерної моделі), так і геометричні елементи правильної форми, контролювати оснащення, сканувати прототипи для створення комп’ютерних моделей.

Delcam ARTCAM – це програмний пакет для просторового моделювання і механообробки, який дозволяє автоматично генерувати просторові моделі з плоского малюнка і отримувати по ним вироби на верстатах з ЧПК. ARTCAM пропонує потужний, легкий у використанні набір засобів моделювання, який надає дизайнерові свободу при створенні складних просторових рельєфів.

Потужним представником сімейства програмних продуктів фірми Delcam, є система FeatureCAM. Це система підготовки керуючих програм, заснована на автоматичному розпізнаванні типових елементів. Технологія автоматичного розпізнавання елементів обробки стала надзвичайно популярною серед замовників малого і середнього бізнесу, дозволяючи зробити розробку програм для верстатів з ЧПК настільки швидкою і простою, наскільки це можливо.

У лінійці програмного забезпечення Delcam є спеціалізоване рішення для взуттєвої промисловості – Delcam Crispin, яке дозволяє вирішувати завдання з опрацювання дизайну, декорування і виготовлення всіх типів взуття. Це підтверджує вибір, зроблений на користь програмних рішень від компанії Delcam, провідними виробниками взуття та спеціалізованими фірмами з виготовлення оснащення для взуттєвої промисловості. Взуттєва колодка – відправна точка для всіх дизайнерів і виробників як модельного і спортивного, так і ортопедичного взуття. Система Crispin дозволяє цифрувати фізичний прототип колодки чи імпортувати модель, отриману зі спеціалізованого ательє, при необхідності відредагувати отриману модель, зберегти її в електронній базі даних, використовувати її в подальшому на всіх наступних етапах проектування і виготовлення всіх елементів взуття.

Компанія Delcam пропонує спеціалізоване рішення для стоматологів. Це рішення базується на відкритій системі, яка складається з двох модулів. Delcam DentCAD – спеціалізована система моделювання зубних мостів і коронок. Delcam DentMILL – спеціалізована система для виготовлення зубних мостів і коронок на верстатах з ЧПК. Це рішення успішно використовується в багатьох стоматологічних клініках і лабораторіях по всьому світу і конкурує з так званими “закритими” системами, які раніше домінували у цій сфері, даючи користувачам можливість заощадити значні кошти на виборі постачальників обладнання (3D сканери, фрезерні верстати) і витратних матеріалів. А це в свою чергу робить рішення від компанії Delcam більш доступними для клінік, а, значить, і для пацієнтів.

http://www.stu.cn.ua/news_view/282/

Останні новини Чернігівщини

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди  Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 12:11

На території Чернігівського обласного збірного пункту пройшли урочисті заходи з нагоди відправки 15 новобранців до Головного навчального центру Державної прикордонної служби імені генерал-майора Ігоря Момота.

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР 11:45

15 квітня, відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР на 2022 рік.