Про майбутнє Талалаївського району та адміністративно-територіальну реформу
Шістнадцятий семінар «Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів» пройшов 22 квітня в селищі Талалаївка.
Призначався він для голів територіальних громад району, працівників апаратів райдержадміністрації та виконавчого апарату обласної ради. У відкритті занять та навчанні взяли участь голова районної ради Юрій Дзюбан та в.о. голови райдержадміністрації Анатолій Дупа.
Йшлося про причини нинішньої адміністративно-територіальної реформи, її основні напрями, особливості запровадження в Україні, зокрема в фінансовій частині, інші нормативно-правові рішення, насамперед Закон України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» та нещодавно затверджену урядом Методику формування спроможних територіальних громад, а також вимоги до проектів перспективних планів формування їх тероторій.
Учасники семінару питали: «Скільки буде об`єднаних територіальних громад на базі Талалаївського району?», «Скільки буде районів в Чернігівській області? За що вони відповідатимуть?», «Чи не доведеться возити дітей до дитячих садочків у сусідніх Сумській та Полтавській областях, адже місць в Талалаївці не вистачає?», «Для чого бачити як працює казначейство? Треба, щоб воно працювало!», «У Талалаївському районі будинків площею понад 120 м кв. майже немає.
Яка користь місцевому бюджету від такого податку на нерухомість?», «В Польщі та Німеччині також “забивали” податками та платили мізерні гроші державним службовцям?», «Чому держава висмоктує у нас ресурси? І що тепер робитимуть люди, кому за п`ятдесят років? Де працювати?», «Як можна отримати гроші на інфраструктурні проекти, якщо для цього треба співфінансування, а у нас коштів не вистачає?».
Заняття проводили директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та консультант із питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонрозвитку Юрій Вдовенко.
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.