Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 09:31:16

Зустріч на актуальну тему - енергозбереження - відбулася у Чернігові

09.04.2015   17:41

Як бути енергоефективним та зберігати максимум енергії, обговорювали бібліотекарі під час інформаційної зустрічі "Енергозбереження: прості кроки – великі можливості".

Зустріч відбулася 9 квітня у Центральній бібліотеці ім. Довженка. У ній взяли участь, ті, хто найбільше спілкується з людьми - 27 працівників бібліотечної системи.

Сьогодні, як ніколи, питання енергозбереження та ефективного використання ресурсів є надважливим, оскільки вартість послуг збільшується і, як виявляється, не завжди через подорожчання, а іноді і через байдужість користувачів. Наприклад, коли з несправного крану витікає понад 500 зайвих літрів води за добу, або надто висока температура у квартирі врівноважується за рахунок відкритої кватирки чи вікна, такі втрати не можна назвати корисними.

За словами представниці ГМ «Опора», регіонального координатора проекту  «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Наталії Висіканець, головною метою заходу було довести до відома учасників важливість теми енергозбереження та залучення їх до популяризації цієї теми.

Інформаційні матеріали, які поширювалися під час зустрічі, викликали зацікавленість та питання. Для більшості присутніх стала новиною інформація про те, що існують державні програми підтримки енергоефективних заходів.

Звичайно ж цікавою стала розповідь про те, як працюють програми ефективного збереження енергії у інших країнах світу: «розумні» будинки, програми енергозбереження, сонячні батареї.

Багато уваги учасники приділили питанню відповідального ставлення до власної оселі. Адже биті вікна, щілини у стінах та дверях, несправна сантехника – це те, що кожен мешканець будинку може виправити або сам або гуртом. На думку учасників зустрічі, про своє помешкання будинок, квартиру має піклуватися власник, а не держава чи ще хтось. 

Учасники зазначили важливість проведення таких інформаційних зустрічей. По-перше, не всі мешканці Чернігова мають змогу користуватись сучасними засобами отримання інформації, а по-друге, високий градус недовіри та нерозуміння у суспільстві, призводить до неприйняття реформ, які спрямовані на покращення ситуації в темі енергоспоживання.

Оскільки бібліотекарі постійно спілкуються з читачами, то їхня обізнаність у питанні енергоефективності та енергозбереження допоможе поширити інформацію серед багатьох чернігівців. А інформаційні матеріали, які були передані бібліотекам сьогодні, стануть путівником та корисною пам’яткою.

Останні новини Чернігівщини

13 новеньких шкільних автобусів поїхало до громад 09:26

Транспорт для закладів освіти придбали коштом державної субвенції на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Якщо детальніше, то це понад 28 мільйонів гривень – від держави і майже 11 мільйонів – від громад.

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:22

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» під відео в Тік-тоці, «дивитися відео і заробляти» тощо. Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку. Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які спонукають переказати кошти під приводом швидкого заробітку.

 У Чернігові правоохоронці скерували до суду кримінальне провадження щодо наркоторгівця з мільйонним обігом

У Чернігові правоохоронці скерували до суду кримінальне провадження щодо наркоторгівця з мільйонним обігом 09:18

Поліцейські спільно зі співробітниками СБУ викрили цього 23-річного місцевого мешканця у збуті психотропної речовини у вересні поточного року.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:12

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4 грудня: цей день в Україні і світі

4 грудня: цей день в Україні і світі 09:09

ДЕНЬ 651 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 651 RUSSIAN AGRESSION