Право на ефективний доступ інвалідів до правосуддя має бути реалізовано
Освітній семінар "Використання Конвенції про права інвалідів для ефективного доступу до правосуддя" був проведений ГО «Чернігівський Центр Прав Людини» для представників інвалідських організацій 15 січня 2015 року в м. Чернігові.
Право на ефективний доступ інвалідів до правосуддя закріплено на міжнародному рівні, а саме в статті 13 Конвенції про права інвалідів. Мета Конвенції про права інвалідів, прийнятої Організацією Об'єднаних Націй у 2006 році, та ратифікованої Україною у 2009 році, полягає «в заохоченні, захисті і забезпеченні повного і рівного здійснення всіма інвалідами всіх прав людини та основних свобод, а також у заохоченні поваги притаманного їм достоїнства».
У вітальному слові Олександр Підгорний, керівникГО «Чернігівський Центр Прав Людини» зауважив, що захід покликаний не тільки підвищити рівень знань учасників, але і налагодити співпрацю у захисті прав та просуванні інтересів осіб з обмеженими можливостями.
Про важливість забезпечення рівного доступу до правосуддя було зазначено у виступі Ірини Протченко, директора Чернігівського обласного центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги.
Михайло Дворніченко, керівник адвокатського об’єднання «Укрправозахист» детально розповів про статті Конвенції та їх реалізацію на практиці. Учасники заходу детально розглянули ст. 13 «Доступ до правосуддя» та ст. 21 «Свобода висловлення думки та переконань і доступ до інформації» Конвенції ООН про права інвалідів.
Враховуючи важливу роль і особливе значення «доступності» в реалізації прав людей з інвалідністю, учасники заходу навчалися методам забезпечення доступності системи правосуддя. По суті, проектування масових споруд з урахуванням потреб осіб з інвалідністю – це не така і складна проблема. Усі вимоги чітко викладені в різних технічних регламентах і нормативних актах. Ніяких надприродних технологічних рішень вона не вимагає. Потрібно лише зважити на те, що навколо є люди, яким жити набагато складніше, ніж тим, хто не має явних фізичних проблем, і намагатися полегшити їм життя.
Жваво обговорювалось також питання поінформованості інвалідів про порядок надання судових послуг. Звісно, знати всі судові процедури учасникам процесу не обов’язково, проте саме покращення інформування про послідовність кроків при зверненні до суду і строки розгляду справ не буде зайвим. Також не слід недооцінювати такі можливості інформування громадян, як преса, телебачення та мережа Інтернет, та звертати увагу на якість подання в них правової інформації.
Активну участь в організації та проведенні семінару брали Світлана Федорова, керівник Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс», та Дмитро Соболєв, голова ради громадської організації «Центр медико-соціальної та фізичної реабілітації інвалідів з порушенням фізичного розвитку «Інтеграція».
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини встановлює обставини та причетних до булінгу школяра 15:10
В ході моніторингу соцмереж поліцейські виявили відео на якому під час поїздки у шкільному автобусі один з хлопців чинить булінг стосовно іншого школяра.
Юні програмісти Чернігівщини на фінальному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з ІТ 14:39
Віра у власні сили та щоденна інтелектуальна праця відкривають безмежні горизонти можливостей.
Крістіна Опанасенко — бронзова призерка Кубка Європи з дзюдо серед юніорів у Познані 13:24
У Познані (Польща) завершився Кубок Європи з дзюдо серед юніорів до 21 року - Poznan Junior European Cup 2026.
Поліцейський з Чернігівщини став чемпіоном України з кікбоксингу 12:26
Наприкінці березня в Києві відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA. Він зібрав близько 700 спортсменів з 22 областей України. Водночас ці змагання стали відбірковим етапом до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, що відбудуться цього року в Німеччині та Іспанії відповідно.
Маємо спільними зусиллями забезпечити безперебійний зв’язок в обласному центрі: Сергій Зенченко – на зустрічі з мобільними операторами та комунальниками 11:44
Стабільна робота екстрених служб та критичної інфраструктури обласного центру, а, як наслідок, і безпека чернігівців, особливо у разі тривалих відключень світла, залежить від безперебійної роботи мобільного зв’язку та інтернету.